Nawigacja

  • Edukacyjna Fundacja

    Edukacyjna Fundacja

    Szanowni Państwo, 

    Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła dziewiątą rekrutację do programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą mieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia. Umożliwiamy stypendystom naukę w najciekawszych liceach i technikach w kraju, tworzymy przestrzeń do rozwoju osobistego w szkole i poza szkołą.

    Od 15 lutego do 31 marca kandydaci mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy online na naszej stronie internetowej, www.efc.edu.pl

    Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku, mają wpływ na kształt oferowanego wsparcia. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają letnie i zimowe wakacje oraz biorą udział w warsztatach. Stypendium to też wsparcie materialne na czas nauki w liceum czy technikum. Pokrywamy koszty związane z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji takich, jak nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do wspierania innych poprzez wspólne organizowanie projektów społecznych czy choćby pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. 

    Wierzymy, że w Państwa gminie mieszkają młodzi ludzie, którzy szukają równowagi między nauką i kształtowaniem charakteru i którzy chętnie przystąpią do naszego programu stypendialnego. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w dotarciu do nich poprzez opublikowanie informacji (w załączniku) na Państwa stronie internetowej. 

    W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

    Z poważaniem
    Zespół EFC

    Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

    ul. Mokotowska 63/60, 00-533 Warszawa

    Tel. +48 606 770 955

    E-mail: biuro@efc.edu.pl

  • KLIMATYCZNA KLASA

    KLIMATYCZNA KLASA

    Wychowawca klasy Ia Izabela Rożek, realizuje ogólnopolski projekt Klimatyczna klasa. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.  Uczniowie biorą udział w lekcjach przyrodniczych, poszerzając wiedzę w praktyczny sposób. Zgłębiają problem zmian klimatycznych oraz rozwijają kompetencje społeczne.

    Projekt obejmuje scenariusze lekcji tworzone przez naukowców na bazie wypracowanej przez Fundację Metody Pytań i Doświadczeń. Jej celem jest kształcenie myślenia naukowego, opartego na stawianiu pytań badawczych, przeprowadzenie procesu badawczego oraz samodzielne wyciąganie wniosków.

     

    zdjęcia w albumie

  • I DEBATA SZKOLNA

    I DEBATA SZKOLNA

    I DEBATA SZKOLNA

     W RAMACH INNOWACJI „ JASIEŃSKIE CZAROWANIE CZASU”

     

                4 marca 2019r. o godz. 1200 w sali posiedzeń  W Urzędzie Miejskim w Jasieniu  odbyła się  I Debata Szkolna, której celem było poszerzenie świadomości poczucia tożsamości z regionem uczniów  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. H. Sienkiewicza w Jasieniu. Gospodarzem debaty był pan Burmistrz Andrzej Kamyszek, moderatorem p. A. Prodyus, opiekunem i inicjatorem innowacji dydaktyczno- wychowawczej  p. M. Rudzińska.

                Debatę otworzyła pani A. Prodyus, która przedstawiła fakty dotyczące włodarzy naszej gminy. Przypomniała również, iż debata została zrealizowana w ramach innowacji dydaktyczno- wychowawczej pn. „Jasieńskie czarowanie czasu” realizowanej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jasieniu w roku szk. 2018/2019.

                Pan Burmistrz opowiedział o swoich zamierzeniach, o plusach i minusach swojej pracy, o tym jakim był uczniem i dlaczego nie potrafi odpoczywać. Natomiast uczniowie, którzy parę dni wcześniej zostali zaznajomieni z zasadami debaty, dowiedzieli się również jaki charakter ma mieć debata. Zbierali pytania w swoim środowisku szkolnym i domowym, następnie przygotowani do debaty  przedstawili pytania, które przygotowali. Pan Burmistrz nie unikał odpowiedzi na żadne pytanie, wyczerpująco i zrozumiale odpowiadał przedstawicielom szkolnej społeczności.

                Spotkanie było zadawalające dla wszystkich, pozwoliło spojrzeć młodym ludziom inaczej na problemy dotyczące naszego miasta i gminy, p. Burmistrz natomiast uzyskał odpowiedź, że warto inwestować w naszą „Małą Ojczyznę”. I w myśl przysłowia, które przywołała p. A. Prodyus „ Cudze chwalicie, swego nie znacie” uczniowie przekonali się, że warto dbać o nasze wspólne dobro.          więcej zdjęć w albumie

  • Dzień Myśli Braterskiej

    Dzień Myśli Braterskiej

    Czuwaj! Dnia 22/23 lutego 2019r. z okazji Dnia Myśli Braterskiej 1 WDH ' Bystrzaki" zorganizowała bieg patrolowy połączony z nocką w szkole. Brały w niej udział drużyny z Lubska, Gubina i Jasienia. W przygotowaniu całości pomagali : Stowarzyszenie Militarno- Historyczne " Szaruga" oraz Sekcja Psów Poszukiwawczo- Ratowniczych przy OSP Jasień oraz rodzice.

  • Uczniowie wyróżnieni w pierwszym sem. 2018/2019

    Uczniowie wyróżnieni w pierwszym sem. 2018/2019

    5 lutego 2019 r. w szkole zostały wręczone listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżnionych za wyniki w nauce i zachowanie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019. Oprócz rodziców gościliśmy Burmistrza Andrzeja Kamyszka i przewodniczącą Komisji Oświaty Danutę Rudnikowicz. Krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas drugich, członkowie koła wokalnego, członkowie sekcji wokalnej przy MGOK w Jasieniu, na instrumentach zagrali: Julia i Wiktoria Studzińska oraz Kacper Wrona. Uroczystość prowadzili Oliwia Koszela i Mikołaj Chaszczewski.  Zdjęcia 

     

  • Polonez dla Babci i Dziadka

    Polonez dla Babci i Dziadka
    31.01.2019

    Zapraszamy do obejrzenia Poloneza w wykonaniu uczniów klas drugich, zaprezentowanego podczas akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

    https://www.youtube.com/watch?v=6MGX8Tkb2gI&feature=youtu.be

     

     

  • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

    Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

    Recykling jest niezbędny!

    Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

    Dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych odpowiedzą na pięć pytań otwartych i dziesięć zamkniętych na temat selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Konkurs odbędzie się w terminie od 15-go stycznia do 30-tego marca 2019. Jak co roku mamy dla uczestników ciekawe gry edukacyjne. Odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów - Liga Elektrorecyklingu.  Ekozespoły będą także wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach!  Wezmą udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”.

    W kwietniu br. jury oceni nadesłane prace konkursowe i przyzna nagrody - przyrodnicze i techniczne wyjazdy studialne. Konkurs jest bezpłatny, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie WWW.chlorofil.com.pl

    Przystępując do konkursu dowiesz się, dlaczego tak ważna jest selektywna zbiórka odpadów. Dlaczego współczesny świat wciąż szuka nowych rozwiązań dla recyklingu i dlaczego coraz więcej przedmiotów projektuje się w  tzw. cyklu zamkniętym.

  • Innowacja dydaktyczno- wychowawcza „Jasieńskie czarowanie czasu” Konkurs plastyczny „Jasieńskie pejzaże”

    Innowacja dydaktyczno- wychowawcza „Jasieńskie czarowanie czasu” Konkurs plastyczny „Jasieńskie pejzaże”

    W ramach konkursu plastycznego uczniowie wykonali prace plastyczne dowolną techniką malarską. Ocena z przedmiotu przyznawana była według następujących kryteriów: a) zgodność pracy z tematem; kompozycja;

    c) szczególne właściwości pracy – oryginalność, śmiałość ujęcia, humor, itp.;

     d) dobór środków wyrazu.

    Tematy prac: 1. Piękno wokół nas. 2. To warto zobaczyć. 3. Co nas zachwyca. Najciekawsze prace wykonali:

    Zuzanna Brzezicka z kl. V c, Piotr Łukawski z kl. V c i Dawid Opałka z kl. V b.

     

    Tab.1.Wyniki konkursu plastycznego

    L.p.

    Klasa

    Suma ocen

    Średnia ocen

    Miejsce

    1.

    IV A

    94

    4,70

    III

    2.

    IV B

    84

    4,42

    VI

    3.

    IV C

    124

    4,76

    II

    4.

    V A

    95

    4,52

    V

    5.

    V B

    97

    4,40

    VIII

    6.

    V C

    82

    4,55

    IV

    7.

    VI A

    105

    5,0

    I

    8.

    VI B

    91

    3,95

    IX

    9.

    VI C

    81

    4,26

    VII

     

  • ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH

    Szanowni Rodzice!

    Od dnia 14 stycznia 2019 roku rozpoczynamy zapisy  do klas pierwszych planowanych do utworzenia w roku szkolnym 2019/20 w Szkole Podstawowej w Jasieniu oraz w Szkole Podstawowej Filialnej w Golinie. Proszę rodziców dzieci urodzonych w 2012 roku (dzieci siedmioletnie) lub w 2011 roku  (dzieci ośmioletnie odroczone z obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2018/19) i zamieszkujących w obwodach ww. szkół do dokonania zgłoszenia dziecka do danej szkoły do dnia 14 lutego 2019 roku. Kartę zgłoszenia dziecka do szkoły można pobrać ze strony internetowej spjasien@wp.pl lub  w sekretariacie obu szkół.

    H. Kaczmarek - dyrektor ZSP w Jasieniu

  • Tegoroczne przedstawienie jasełkowe przygotowali i przedstawili uczniowie z klas 4,5,6 i 7 pod kierunkiem pań: Marii Michajluk i Małgorzaty Sabik. Inscenizację obejrzała cała społeczność szkolna: uczniowie i pracownicy, zaproszeni goście: Burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Walczak, przewodniczący Rady Rodziców Marek Rudnikowicz oraz rodzice naszych uczniów.

    zdjęcia

  • Wigilia Hufcowa

    Wigilia Hufcowa

    Czuwaj! Dzisiaj przedstawiciele naszej drużyny uczestniczyli w uroczystej Wigilii Hufcowej. Przywieźliśmy również Betlejemskie Światło Pokoju, które każdy mieszkaniec naszego miasteczka i okolic w dniu wigilii od godz. 12.00 do 14.00 będzie mógł z kościoła zabrać do domu. Dziękujemy za przedsmak świątecznej atmosfery!

  • FINAŁ KONKURSU LAS W PROZIE I POEZJI

    FINAŁ KONKURSU LAS W PROZIE I POEZJI

    13 grudnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasieniu startowali z sukcesami w finale XVI edycji konkursu recytatorskiego „Las w prozie i poezji”.

    W kategorii II zwyciężył Antek Szewczyk z kl. 4 a, który zaprezentował wiersz „W leśniczówce”. 2 miejsce zdobył Michał Kluwak z kl. 4 b, recytując utwór „Dzięcioł”. Również 2 miejsce w kategorii III przypadło w udziale Mikołajowi Chaszczewskiemu z kl. 7 a za recytację „Wierzby”.

    Wyróżnienie w kategorii I przyznano Sabrinie Mikoś z kl. 1 b.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     

    ZDJĘCIA

  • NOCNE ANDRZEJKI 2018- KLASA IV C

    NOCNE ANDRZEJKI 2018- KLASA IV C

    Ten niezwykły czas miał miejsce 30 listopada 2018 r., bo wtedy właśnie odbyła się „Andrzejkowa nocka w szkole”. Rozpoczęła się od wspólnego ustalenia regulaminu pobytu. Następnie  przygotowaliśmy sobie miejsce noclegowe. Po rozlokowaniu się w sali  rozpoczęliśmy andrzejkową dyskotekę. Naszym operatorem muzycznym został Bartek.                   W trakcie dyskoteki bawiliśmy się wyśmienicie, biorąc udział w licznych konkursach.

                Po udanej zabawie wszyscy udali się do „szkolnej restauracji” na wspólną kolację. Rodzice zafundowali nam pizzę i wiele innych smakołyków. Po wspólnym posiłku czas był na wróżby. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczyły przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wspaniale się bawiliśmy, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. O ten magiczny nastrój zadbała wychowawczyni- p. M. Rudzińska wraz z opiekunami: p. M. Bizukojć, p. M. Sławińską i p. M. Rudnikowiczem- przedstawicielem Rodziców.  Nie zabrakło też nocnych zabaw sportowych. Po męczących, ale pasjonujących rozgrywkach sportowych  Czwartacy ubrani w pidżamy uczestniczyli w projekcji wybranych przez siebie filmów. Pełni wrażeń kolejno zasypiali. Ciekawe, co im się śniło? Rano, około godziny 9.00, wszyscy uczniowie pod opieką rodziców  rozeszli się do domów.

                 Zapewne tę noc  zapamiętamy i będziemy  ją mile wspominać.

     

  • WYDARZENIE DNIA- WYJAZD DO KINA KLAS IV I V

    WYDARZENIE DNIA- WYJAZD DO KINA KLAS IV I V

     

                    Dnia 5 grudnia 2018 roku uczniowie klas IV i  V  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jasieniu pod opieką wychowawców- P. J. Michajluk, P. L. Potasa, p. M. Rudzińskiej, p. M. Szewczyk- Sokalskiej, p. M. Sławińskiej, p. M. Bizukojć oraz p. B. Kwaśniewskiej i p. S. Muchajer z okazji MIKOŁAJEK obejrzeli film pt. „Grinch” w CinemaCity w Zielonej Górze.

                    Film został oparty na wydanej w 1957 roku obrazkowej opowieści Dr. Seussa (Theodora S. Geisela) "How The Grinch Stole Christmas". Twórcy filmu postawili na kolorową i przemiłą dla oka animację, na sympatyczne postacie i na prostą opowieść, która w  została wzbogacona o przeróżne gagi. Uczniowie z przyjemnością obejrzeli tę ciekawą animację, która pokazała, jak wielką magią są Święta.

  • Klasa Vc w tajemniczym ogrodzie - pomysł na...

    Klasa Vc w tajemniczym ogrodzie - pomysł na...

    Klasa Vc i jej lektura w pudełku. 26 listopada 2018 r. klasa Vc przygotowała na lekcje języka polskiego informacje dotyczące lektury pt. „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett. Za pomocą niewielkiego pudełka mogli, z powieści, którą przeczytali, sami wyczarować taki świat- ogród, jaki sobie wyobrazili. Wszystko, co wymyślili, było odzwierciedleniem ich wyobraźni. W pudełkach znalazły się więc rysunki, miniaturowe postaci a przede wszystkim ogrody, które zmieniały się wraz z bohaterami. Piątoklasiści z przejęciem opowiadali o swoich pudełkach, czytali fragmenty lektury. Niektóre przedmioty zachwycały, zaskakiwały, były impulsem do zupełnie innego spojrzenia na książkę. „Tajemniczy ogród” stał się mniej tajemniczy dzięki młodzieńczej wyobraźni. O tym, że warto wykonywać pudełka świadczą wypowiedzi uczniów podczas zajęć. Zadanie bardzo się podobało, uczniowie zwracali uwagę, że zadanie sprawiało im ogromną „lekturową” radość. Słowa: wyobraźnia i kreatywność pojawiły się w większości wypowiedzi. Zadanie okazało się i przyjemne, i pożyteczne!   Zdjęcia 

  • Grupa jasełkowa

    Pierwsze spotkanie grupy jasełkowej. Za chwilę ci młodzi artyści przemienią się między innymi w anioły i pasterzy. Życzymy powodzenia w czasie przygotowań i prób. Maria Michajluk.   Zdjęcia 

  • Koło biblijne

     

    Dzisiejsze zajęcia kółka biblijnego poprowadził ks Tomasz. Uczniowie pod jego kierunkiem przygotowywali się do udziału w olimpiadzie biblijnej. Wspólnie czytaliśmy fragmenty Pisma Świętego i omawialiśmy je. Dziękujemy za pomoc i zapraszamy ponownie do nas na zajęcia. Maria Michajulk.  Zdjęcia 

  • Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia

    W piątek 23 listopada uczniowie klas I wspólnie z przedszkolakami świętowali Dzień Pluszowego Misia. Na  ten wyjątkowy dzień, pierwszoklasiści otrzymali zaproszenie na bal wraz ze swymi ulubionymi misiami.

    zdjęcia w albumie

  • Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych

    Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych

    15 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

    Pierwszoklasiści zostali przywitani przez starszych kolegów, którzy zapewnili ich o swojej pomocy w trudnych sytuacjach. Dodali im otuchy mówiąc, że w  szkole jest przyjemnie, miło i radośnie.

    W obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

    Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie pani  Dyrektor  dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły.

    Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

    zdjęcia w albumie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieniu Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
    ul. M. Konopnickiej 10
    68-320 Jasień
    woj. lubuskie
  • 068 3710930

Galeria zdjęć