News

Photogallery

 • Rejonowy Konkurs Matematyczny

  Rejonowy Konkurs Matematyczny

  24 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach odbył się Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych.  Naszą placówkę reprezentowało 5 uczniów tj. Bartosz Borowiec  kl. VII a, Maciej Leszczuk kl. VII a, Ernest Szatkowski kl. VII b, Oliwia Koszela kl. VI a i Jakub Tęcza kl. VI a. Uczniowie musieli rozwiązać 33 zadania, za które mogli uzyskać 40 punktów. Do rywalizacji stanęło łącznie  131 uczniów  z  podstawówek z powiatów żarskiego i żagańskiego. Niestety żaden z uczniów  nie przeszedł do etapu wojewódzkiego. Najlepszy wynik osiągnął Bartosz Borowiec z kl. VII a. 

 • Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

  27 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Szkolny Mistrz Pięknego Czytania w kategorii klas 4-6. Udział wzięło 15 uczniów. Komisja w składzie: p. Dorota Cierpińska i p. Agnieszka Brasse przyznała: 
  1 nagrodę uczennicy z kl. 4 c Oliwii Wasilewskiej za piękne odczytanie fragmentu książki Kroniki Jaaru,
  2 miejsce Dominice Szporce z kl. 6 b za prezentację fragmentu Zaczarowanych baletek,
  3 miejsce Julii Brzezińskiej kl. 4 b za Magiczne drzewo. Czerwone krzesło.
  Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Chaszczewski (kl. 6 a) za fragment książki Opowieść o miłości i mroku.
  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!   Zdjęcia 

 • WIZYTA W LUBUSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

  WIZYTA W LUBUSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

  22 marca 2018 r uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję odwiedzić Pana Wojewodę Lubuskiego w jego gabinecie. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Pan Wojewoda opowiedział o swojej pracy a następnie odpowiadał na pytania dzieci. W dalszej części wizyty uczniowie obejrzeli prezentację na temat administracji w Polsce, spotkali się z pracownikiem Wydziału Programów Europejskich i Rządowych, zwiedzili Centrum Powiadamiania Ratunkowego - nr 112, Punkt Obsługi Klienta oraz Oddział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

  ZDJĘCIA

 • DZIEŃ WIOSNY

  DZIEŃ WIOSNY

  21 marca świętowaliśmy nadejście Wiosny. Z tej okazji odbyły się konkursy związane tą porą roku. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: przebranie w kolorach tęczy, marzanna, wiosenne puzzle, rozpoznawanie zwiastunów wiosny oraz wyścigi bocianów, lot trzmiela i wyścigi żabek. Na koniec spaliliśmy marzanny i pożegnaliśmy zimę. Była świetna zabawa ! Zwyciężyła klasa 5a, ale wszystkie klasy wykazały duże zaangażowanie i otrzymały słodkie upominki.

  ZDJĘCIA

 • Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny

  Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny
  17 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr1 w Żaganiu odbył się ostatni etap Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote pióro- potyczki ortograficzne”. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem ortograficznym i napisać dyktando. W każdej kategorii najlepszych nagrodzono tytułem „Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra”. Do rywalizacji o ten najwyższy laur stanęło łącznie 3.143 uczniów z 38 podstawówek z powiatów żarskiego i żagańskiego. Do finału dotarło 116 najlepszych. Na międzypowiatowym szczeblu  wystąpiły dwie nasze reprezentantki: Julia Grzeja z kl. VIb oraz Malwina Mazur z kl. Vb.  Miały one szansę i zaszczyt stanąć w szranki   z najlepszymi. Gratulujemy i życzymy sukcesów oraz  jeszcze wielu udanych startów J

   

   

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Turniej Wiedzy Pożarniczej

  16 marca 2018 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Rywalizowali uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej, na początku wszyscy rozwiązywali test wyboru, następnie najlepsi przystąpili do odpowiedzi ustnych. Zmagania oceniała komisja w składzie: kpt. mgr Mariusz Morawski, asp. Krzysztof Pazdan, Grzegorz Feret, Irmina Karolonek. Wyniki: 1 miejsce Sebastian Kwiatkowski, 2 miejsce Krystian Piątkowski, 3 miejsce Oliwia Krzywiecka. Sebastian i Krystian będą reprezentowali naszą gminę w turnieju powiatowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Jasieniu.    Zdjęcia 

 • Grand Prix Lubska w Szachach

  Grand Prix Lubska w Szachach

  W piątek (16.03) odbył się w Lubskim Domu Kultury Finał Turnieju Grand Prix Szkół - 2017/18. W zawodach wzięło udział prawie stu młodych szachistów ze szkół z Gminy Lubsko i Jasienia. Rozegrano siedem rund, a tym samym maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 7. Wyniki ogłosił sędzia główny Mariusz Kucharski.

  W piątym turnieju, w klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Gruszecka (6,0 pkt.), II Karolina Machnicka (5,0 pkt.), III Zuzanna Staszak (4,0 pkt.). Wśród chłopców najlepsi byli:   I Cyprian Skibicki (6,0 pkt.), II Aleksander Kiełek (5,5 pkt.), III Wiktor Milczanowski (5,0 pkt.);

  Finałowy Turniej był zarazem podsumowaniem całego cyklu Grand Prix w szachach. I tak wśród dziewcząt I miejsce zajęła Julia Gruszecka(kl6b SP Jasień), II miejsce Karolina Machnicka(SP2 Lubsko) a III Anna Kuśmierczyk(kl.7a SP Jasień).  Od zeszłego roku zawodniczka z Jasienia Julia Gruszecka wykonała największy postęp ze wszystkich uczestników turnieju i teraz jest już w ścisłej czołówce cyklu. Jeśli nie spocznie na laurach to jest całkiem prawdopodobne, że w kolejnych latach całkowicie zdominuje rozgrywki. 

  W kategorii chłopców zwyciężył Eryk Ostojicz, były uczeń naszej szkoły a obecnie SP2 Lubsko. Stosunkowo słaby występ w ostatnim turnieju nie przeszkodził Erykowi w zdobyciu drugiego złota z rzędu. Eryk, jako 3 zawodnik w historii, obronił zdobyty rok wcześniej tytuł mistrza GP Szkół Podstawowych, co samo w sobie jest już sporym osiągnięciem. Drugie miejsce zajął Aleksander Kiełek(SP2 LUbsko) a trzecie Cyprian Skibicki(SP1 Lubsko). Niestety chłopcy z naszej drużyny nie nawiązali walki z czołówką i zajęli ostatecznie dalsze miejsca: Szymon Wiśniewski-10, Bartosz Borowiec-13, Hubert Tomaszewicz-15.

  Klasyfikacja dryżynowa: I miejsce SP2 Lubsko-128pkt., II SP Jasień-110pkt., III SP1 Lubsko 106,5pkt.

   Prezes Lubskiego Klubu Szachowego CAISSA Waldemar Szylko pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował za aktywne wsparcie ze strony władz miejskich i za gościnność LDK. Szczegółowe informacje można odnaleść na stronie http://www.caissa.cba.pl/index.php/grand-prix-szkol

 • Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny

  Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny
  09.03.2018

  9 marca 2018 roku odbył się drugi etap Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote pióro- potyczki ortograficzne”.  Celem konkursu jest propagowanie kultury języka ojczystego oraz znajomości zasad ortografii i interpunkcji wśród dzieci z klas szkół podstawowych, a także rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów i integrację środowisk szkolnych powiatu bolesławieckiego, żarskiego żagańskiego .

  Etap rejonowy konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubsku, a wzięli w nim udział uczniowie: Zuzanna Gontko, Nadia Mech, Maciej Gałązka z kl. II, Gabriela Rudzińska, Charlotta Myszkiewicz, Julia Mazur z kl. III, Julia Brzezińska, Aron Sierko, Oliwia Wasilewska zkl. IV, Eliasz Żurawiński, Malwina Mazur, Oliwier Korczyński kl. V, Nicole Skrętkowska, Julia Grzeja, Karolina Taranowiczk. VI, Anna Kuśmierczyk, Hubert Tomaszewicz, Ernest Szatkowski kl. VII.

  Hubert Tomaszewicz zajął I miejsce w kategorii VII, Julia Grzeja zajęła II miejsce w kategorii VI, natomiast Malwina Mazur zajęła III miejsce w kategorii V.

  Tym samym uczniowie ci zakwalifikowali się do kolejnego, międzypowiatowego etapu. Gratulujemy!

 • KONKURSY KANGUR I ŚWIETLIK

  KONKURSY KANGUR I ŚWIETLIK

  W tym tygodniu , w naszej szkole odbyły się: Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK oraz Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Uczniowie z młodszych i starszych klas chętnie wzięli udział w tych konkursach. Każdy uczestnik rozwiązywał zadania w swojej kategorii wiekowej. Na wyniki trzeba poczekać do maja.:)

  ZDJĘCIA

 • Lubuski Konkurs Recytatorski

  Lubuski Konkurs Recytatorski

  6 marca 2018 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Żarach. Duży sukces odniósł uczeń klasy 4 b Sebastian Żuk, który został laureatem i zdobył nominację do konkursu wojewódzkiego. Wyróżnienie przyznano uczennicy kl. 4c Zuzannie Janiak. Gratulujemy serdecznie, a za Sebastiana trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.   Zdjęcia 

 • Uczniowie wyróżnieni

  7 lutego 2018 r. spotkaliśmy się z uczniami szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych wyróżniającymi się w nauce oraz z ich rodzicami. Dyrektor szkoły wręczyła rodzicom najlepszych uczniów listy gratulacyjne. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Walczak, panowie złożyli gratulacje wyróżnionym i ich rodzicom. Zgromadzeni wysłuchali występu dziewcząt z koła wokalnego oraz wiersza w interpretacji ucznia klasy trzeciej Antoniego Szewczyka.      Zdjęcia 

 • SZKOLNE ELIMINACJE LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

  SZKOLNE ELIMINACJE LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

  W czwartek 8.02. 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO w kategorii klas 4-6. Jury w składzie: p. Dorota Cierpińska, p. Małgorzata Grześków, p. Agnieszka Brasse przyznało:

  1. miejsce - Sebastianowi Żukowi (uczniowi kl. 4 b) - za interpretację fragmentu prozy M. Kruger „Ucho , dynia 125”.

  2. miejsca : Julii Brzezińskiej ( z tej samej klasy) – za wiersz H. Niewiadomskiej „Mądra sowa z Chotomowa” oraz Karolinie Stackiewicz (z kl. 4 c) - za wiersz E. Rozdoby „Światowa krowa”.

  Dwa 3. miejsca: Mikołajowi Chaszczewskiemu (z kl. 6 a) – za interpretację utworu W. Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu” oraz Zuzannie Janiak (z kl. 4 c) – za wiersz E. Rozdoby „Kawki”.

  Przyznano również 5 równorzędnych wyróżnień:

  - Zuzannie Brzezickiej z kl. 4 c – za wiersz „Światowa krowa”

  - Julii Gałązce ( z tej samej klasy) – za „Słonia Trąbalskiego” J. Tuwima

  - Adriannie Gorczycy z kl. 5 a – za „Wędrówkę” D. Wawiłow

  - Roksanie Graczyk z kl. 4 a – za „Spotkanie z panem Dzięciołem”

  L. J. Kerna

  - Marcie Ludwik z tej samej klasy – za wiersz J. Brzechwy „Sum”.

   

  Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i będą reprezentować szkołę podczas etapu środowiskowego w MGOK w Jasieniu. Konkurs odbędzie się 27 lutego o godz. 900.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu.

  ZDJĘCIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zbiórka zuchów

  26.01.2018

  Czuwaj! Kolejna zbiórka za nami. Tym razem o marzeniach zimowych. I choć na dworze brak białego puchu to u nas na chwilę zagościł. Mogliśmy puścić wodze fantazji, a pomagali nam w tym starsi harcerze Patryk i Kacper. Zapraszamy na kolejne zbiórki zuchów i harcerzy- również tych starszych.  Zdjęcia 

 • Kartka Bożonarodzeniowa

  Kartka Bożonarodzeniowa

  Projekt kartki Bożonarodzeniowej autorstwa Dominiki Mekwińskiej. Pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. 

   

 • Jasełka 2017

  22.12.2017

  W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele brali udział  w przedstawieniu Jasełkowym przygotowanym przez uczniów klas czwartych oraz dzieci z koła wokalnego. Podczas uroczystości pożegnaliśmy Panią Barbarę Jung, która w tych dniach przechodzi na emeryturę. Miłym zakończeniem uroczystości było ogłoszenie przez Pana Sławomira Kiewlicza przedstawiciela Caritasu zwycięzcy konkursu na kartkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, została nim Dominika Mekwińska – gratulujemy.    Zdjęcia 

 • Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt

  Bo jest w mym kraju zwyczaj taki,
  że przy rodzinnym zasiadasz stole
  i w czas Wigilii dzielisz się opłatkiem.
  I milkną wtedy waśnie, spory, niepokoje;
  I już do szczęścia więcej nic nie trzeba.

  Radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, ciepła i rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole, życzliwości oraz wszelkiej pomyślności i dobra, nowych nadziei w nadchodzącym roku życzy Halina Kaczmarek - dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jasieniu.

 • SUKCESY W FINALE KONKURSU LAS W PROZIE I POEZJI

  W czwartek 14 grudnia 20147 r. w LDK-u w Lubsku odbył się finał XV edycji konkursu recytatorskiego „Las w prozie i poezji”. Z dużymi sukcesami wystąpili nasi reprezentanci. W kategorii I zwyciężył Antek Szewczyk z kl. 3 a, a wyróżnienie zdobył Michał Kluwak z kl. 3 b. W kategorii II wygrała Zuzanna Janiak z kl. 4 c. W III kategorii jury przyznało 3 miejsce  Bartkowi Borowcowi, uczniowi kl. 7 a. Ponadto Zuzia Janiak oraz Kacper Francke (ze szkoły w Golinie) otrzymali nagrody w postaci biletów wstępu do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. Wszystkim naszym recytatorom serdecznie gratulujemy!   Zdjęcia 

 • Konkurs recytatorski „Las w prozie i poezji”

  W dniach 7-8 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Las w prozie i poezji”. W kategorii klas 1-3 jury w składzie: p. Elżbieta Sobkowiak, p. Jolanta Krupnicka i p. Agnieszka Brasse nagrodziło: Antka Szewczyka ( kl. 3 a) za wiersz „Koncert na leśnej polanie” oraz Michała Kluwaka (kl. 3 b) za „Dudki i czubki”. W kategorii klas 4-6 jury w składzie: p. Dorota Cierpińska i p. Agnieszka Brasse wyróżniło: Zuzannę Janiak (z kl. 4 c) za wiersz „Dzik Tadzik” oraz Karolinę Stackiewicz (z kl. 4 c) za „Przygodę Wojtusia w lesie”. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Nagrodzeni uczniowie wezmą udział w konkursie finałowym, który odbędzie się 14 grudnia w lubskim domu kultury. Gratulujemy i trzymamy kciuki !   Zdjęcia 

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI

   

  6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj w towarzystwie elfów, śnieżynek i reniferów. 

  Wszyscy, którzy byli grzeczni otrzymali prezenty ;-) 

  zdjęcia

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
  ul. M. Konopnickiej 10
  68-320 Jasień
  woj. lubuskie
 • 068 3710930

Galeria zdjęć