News

Photogallery

 • Godziny odjazdu autobusu szkolnego.

  Do Szkoły Filialnej w Golinie 
  Jabłoniec - 7:46
  Lipsk Żarski - 7:58
  Jaryszów - 8:02
  Lisia Góra - 7:45
  Jurzyn - 7:57
  Jasionna - 8:00
  Bronice - 8:01
  Zieleniec - 8:04

  Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu
  Jabłoniec - 7:14
  Lipsk Żarski 7:27
  Jaryszów - 7:22
  Golin - 7:17
  Lisia Góra - 6:48
  Jurzyn - 7:00
  Jasionna - 7:03
  Bronice - 7:04
  Zieleniec - 7:07

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r. o godzinie 8:00 w Szkole Podstawowej w Jasieniu. Następnie o godzinie 9:00 rozpocznie się Msza Święta. Po mszy uczniowie wraz z nauczycielami wezmą udział w obchodach 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w centrum pamięci na cmentarzu komunalnym w Jasieniu. 

 • Wykaz podręczników na rok 2017/18

  Pełna lista podręczników na nowy rok szkolny dla klas 1-7 dostępna jest po kliknięciu na link 

  https://synergia.librus.pl/podreczniki_szkolne/7d6978f8ba1211e284e2782bcb30e1dc

 • Zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się w piątek o godzinie 8:00

 • PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  28.04.2017

  28 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uczeń naszej szkoły Hubert Tomaszewicz zdobył najwyższe osiągnięcie w Konkursie Przyrodniczym tzn. został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Huberta do konkursu przygotowywała Pani Jolanta Michajluk. Gratulujemy !!!

  ZDJĘCIA

 • ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2017/18 rozpoczną naukę w klasie I Szkoły Podstawowej w Jasieniu na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 20 czerwca 2017 roku w świetlicy szkolnej. Początek spotkania o godz. 1600.  

 • Błękitny Festiwal

  2 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI Błękitnym Festiwalu Twórczości Dziecięcej – zmaganiach gmin w dziele ochrony środowiska, który odbył się na szkółce leśnej w Tucholi. Hasło tegorocznych zmagań „Ekologika dla każdego ludzika” Dzieci przedstawiły na gali efekty swojej pracy. Były zadania, konkursy i zabawy. Każdy z uczestników otrzymał prezenty, a do szkoły przywieźliśmy pomoce dydaktyczne, które pozwolą uatrakcyjnić zajęcia.    Zdjęcia

 • Pasowanie na czytelników biblioteki

  31 maja uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania dokonała pani wicedyrektor A. Szewczyk. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy.

  Uroczystość poprzedziły występy dzieci z kółka teatralnego i wokalnego. Przy okazji ogłoszono wyniki konkursu pt. "Moja własna książka". Pierwsze miejsce zdobył Miłosz Skrzypa z kl. 2 b. Dwie równorzędne drugie nagrody przypadły Bartkowi Wawrzyniakowi i Paulinie Mikulskiej (oboje z kl. 2 c).

  Na widowni  oprócz uczniów z kl. I-III zasiadły przedszkolaki, które 1 września rozpoczną naukę w naszej szkole.   Zdjęcia 

 • Dzień Dziecka

  Tegoroczny Dzień Dziecka przyniósł naszym uczniom wiele atrakcji. Nauczyciele wystąpili w przedstawieniu pt. „Baśniowy Ambaras”, następnie na boisku przeprowadzono akcję masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Na terenie szkoły pojawiły się dmuchane zamki, trampolina, gokarty, kule wodne, z tych atrakcji dzieci mogły korzystać bez ograniczeń. Nie zabrakło cukrowej waty, prażonej kukurydzy i lodów. Zorganizowano rozgrywki piłki nożnej, zbijaka oraz wyścigi rzędów. Dziękujemy Radzie Rodziców za miło spędzony czas.     Zdjęcia

 • KONKURS 1 z 10

   

  31 maja w naszej szkole odbył się konkurs "Jeden z Dziesięciu ". Uczniowie odpowiadali na pytania związane z ochroną środowiska. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy wykazali się wiedzą ogólną i szczegółową oraz zdolnościami strategicznymi. Wszyscy mogli utrwalić swoje wiadomości oraz dowiedzieć się czegoś nowego.

  Oto wyniki.

  Klasy 4: 1 miejsce Maks Mikołajewski, 2 miejsce Szymon Mierzwiak, 3 miejsce Maja Przygocka.

  Klasy 5: 1 miejsce Oliwia Koszela, 2 miejsce Mikołaj Chaszczewski, 3 miejsce Szymon Wiśniewski.

  Klasy 6: 1 miejsce Bartek Borowiec, 2 miejsce Hubert Tomaszewicz, 3 miejsce Ernest Szatkowski .

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

  ZDJĘCIA

 • LUBUSKI SEJMIK DZIECIĘCY

  29 maja br. przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w Lubuskim Sejmiku Dziecięcym, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Celem było przybliżenie uczniom szkół podstawowych zasad funkcjonowania samorządu wojewódzkiego. Uczestnicy zastanawiali się nad tym, które miejsca najlepiej promują nasz region. Wydarzenie patronatem objęli: Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz.

  Po Sejmiku uczniowie odwiedzili Centrum Przyrodnicze.

  ZDJĘCIA

 • Wojewódzki Konkurs Plastyczny - Lubuski dzielnicowy bliżej dzieci

  W konkursie plastycznym organizowanym przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp. brało udział 45 uczniów naszej szkoły, z klas I -VI. Konkurs odbył się w marcu 2017 r. Na etap powiatowy zostało wysłanych 12 prac. Uczennica z klasy VI a Hanna Matyja zdobyła nominację do etapu wojewódzkiego, gdzie otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. 12 maja Komendant Powiatowy Policji w Żarach kom. Maciej Sałek oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach nadkom. Armand Pisarczyk-Łyczywek osobiście wręczyli Hance dyplom i nagrody rzeczowe. Opiekun uczennicy Mirosław Zych otrzymał list gratulacyjny.    Zdjęcia 

 • Powiatowy Turniej "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego "

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasieniu zajęli V miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużynę reprezentowali: Dagmara Mekwińska, Gabriela Nowakowska, Patryk Przygocki, Bartosz Tymofiejew. Uczniów przygotowali Marcin Stankiewicz i Arkadiusz Athenstad.

  Turniej odbył się 27 kwietnia 2017r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, a zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty, Polski Związek Motorowy, Stowarzyszenie Edukacja i Technika.

  Zawodnicy uczestniczyli w kilku konkurencjach. Pierwszym zadaniem był test wiedzy, który zawierał pytania dotyczące znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem były zadania praktyczne tj. udzielanie pierwszej pomocy, pokonanie toru przeszkód oraz przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. Poziom przygotowania uczestników do zawodów był bardzo wysoki.

  W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Żarach. Autor: Marcin Stankiewicz.   Zdjęcia 

 • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  8 maja w całym kraju uroczyście obchodzi się Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Świętowaliśmy go również w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do czytania książek, którymi udekorowali szkolny korytarz. 
  Szkołę tego dnia odwiedziły bajkowe postacie. To uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów. Wszyscy, którzy zawitali do odświętnie przystrojonej biblioteki, mogli wziąć udział w konkursie błyskawicznym. Każdy czytelnik wypożyczający książkę otrzymał słodki upominek. Dodatkowa nagroda czekała na pierwszego czytelnika. Obchodom towarzyszyły wystawki: Słynni bibliotekarze, Biblioteki w Polsce i na świecie oraz prezentacja prac dzieci na temat Biblioteka naszych marzeń.
  Impreza została przygotowana przez nauczyciela bibliotekarza Agnieszkę Brasse z pomocą grupki uczennic z klas starszych.   Zdjęcia 

 • Powiatowe konkursy wokalne

  22 kwietnia 2017 w Żarach odbył się powiatowy konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Szkołę podstawową oraz inne placówki z Jasienia reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Czarnecka, Błażej Wichrowski, Julia Gałązka, Nicole Skrętkowska oraz Wiktoria Studzińska. Nicole Skrętkowska oraz Wiktoria Studzińska w kategorii kl. IV- VI i I-III otrzymały wyróżnienie.

  26 kwietnia 2017 r. odbyły się powiatowe eliminacje konkursu piosenki ,,Wygraj sukces ” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Szkołę Podstawową w Jasieniu oraz inne placówki kulturalne reprezentowali następujący uczniowie: Nicole Skrętkowska, Błażej Wichrowski, Oliwia Czarnecka, Julia Gałązka i Wiktoria Studzińska, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Nicole Skrętkowska i Wiktoria Studzińska zdobyły wyróżnienie. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i słodką nagrodę. Opiekun: Mirosław Zych.   Zdjęcia

 • Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy

  27 kwietnia troje uczniów naszej szkoły: Oliwia Koszela, Mikołaj Chaszczewski i Paweł Ciemierz wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: test wiedzy turystycznej, marsz na orientację, turystyczne ABC, samarytanka, turystyczny rower, ocena zdobytych odznak turystycznych. Wyniki zostaną ogłoszone 17 maja w Żarach. Opiekunowie: Jolanta Michajluk i Paweł Gudzowski.   Zdjęcia 

 • APEL Z OKAZJI 3 MAJA

  Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klas piątych w przystępny sposób  przybliżyli młodszym uczniom historię tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Program artystyczny uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu zespołów wokalnych.

  ZDJĘCIA

 • MAM TALENT

  12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „MAM TALENT”. Uczniowie klas 4 – 6 prezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudne zadanie, jednak po długiej naradzie wyłoniło zwycięzców.

  I miejsce Błażej Wichrowski kl.4a - śpiew

  II miejsce Agnieszka Kacewicz kl. 6a - taniec

  III miejsce Hania Matyja kl. kl. 6a - śpiew

  wyróżnienie: Marika Krzyworska kl. 4a, Oliwia Czarnecka kl. 4a, Jessica Chruścińska kl. 4b, Amelia Antończyk kl. 6a, Ania Kuśmierczyk kl.6a, Gabrysia Rewaj kl.6b i Amelia Sołtys kl.5b

  Gratulujemy.

  ZDJĘCIA

 • DZIEŃ MATEMATYKI

  Z okazji Dnia Matematyki w klasie 5b odbył się konkurs matematyczny pod hasłem "Pieniądze to nie wszystko". Uczniowie podzielili się na czteroosobowe grupy i rozwiązywali zadania związane z pieniędzmi. Liczyła się dobra zabawa i logiczne myślenie. Zwyciężyła drużyna w składzie: Emilka Wojtczyk, Amelka Sołtys, Filip Zapotoczny i Kamil Jóżków .

  zdjęcia

 • Rocznica śmierci Jana Pawła II

  2 kwietnia 2017 roku - Ojcze Święty Janie Pawle II Pamiętamy - tak modlili się uczniowie naszej szkoły i gimnazjaliści w 12 rocznicę śmierci naszego Papieża Rodaka.   Zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
  ul. M. Konopnickiej 10
  68-320 Jasień
  woj. lubuskie
 • 068 3710930

Galeria zdjęć