News

Photogallery

 • APEL Z OKAZJI 3 MAJA

  Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klas piątych w przystępny sposób  przybliżyli młodszym uczniom historię tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Program artystyczny uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu zespołów wokalnych.

  ZDJĘCIA

 • MAM TALENT

  12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „MAM TALENT”. Uczniowie klas 4 – 6 prezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudne zadanie, jednak po długiej naradzie wyłoniło zwycięzców.

  I miejsce Błażej Wichrowski kl.4a - śpiew

  II miejsce Agnieszka Kacewicz kl. 6a - taniec

  III miejsce Hania Matyja kl. kl. 6a - śpiew

  wyróżnienie: Marika Krzyworska kl. 4a, Oliwia Czarnecka kl. 4a, Jessica Chruścińska kl. 4b, Amelia Antończyk kl. 6a, Ania Kuśmierczyk kl.6a, Gabrysia Rewaj kl.6b i Amelia Sołtys kl.5b

  Gratulujemy.

  ZDJĘCIA

 • DZIEŃ MATEMATYKI

  Z okazji Dnia Matematyki w klasie 5b odbył się konkurs matematyczny pod hasłem "Pieniądze to nie wszystko". Uczniowie podzielili się na czteroosobowe grupy i rozwiązywali zadania związane z pieniędzmi. Liczyła się dobra zabawa i logiczne myślenie. Zwyciężyła drużyna w składzie: Emilka Wojtczyk, Amelka Sołtys, Filip Zapotoczny i Kamil Jóżków .

  zdjęcia

 • Rocznica śmierci Jana Pawła II

  2 kwietnia 2017 roku - Ojcze Święty Janie Pawle II Pamiętamy - tak modlili się uczniowie naszej szkoły i gimnazjaliści w 12 rocznicę śmierci naszego Papieża Rodaka.   Zdjęcia

 • Noc średniowieczna

  24.03.2017 roku nasza szkoła zamieniła się w warowną twierdzę wypełnioną gwarem rycerzy i dam, nie zabrakło przekupek i chłopów....
  Klasy piąte wraz z wychowawczyniami za sprawą naszej Pani od Historii przeniosły w zamierzchłe czasy średniowieczne, które okazały się nie takie ciemne... Wszyscy świetnie się bawili poznając tajemnice sprzed wieków.    Zdjęcia

 • KONKURS 1 z 10

  23 marca w naszej szkole odbył się już drugi  konkurs  z cyklu "Jeden z Dziesięciu ". Uczniowie odpowiadali na pytania związane ze zdrowiem (pierwszy konkurs dotyczył wiedzy matematyczno - przyrodniczej). Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy wykazali się wiedzą ogólną i szczegółową oraz zdolnościami strategicznymi. Wszyscy mogli utrwalić swoje wiadomości oraz dowiedzieć się czegoś nowego. Oto wyniki. Klasy 4: 1 miejsce Maja Przygocka, 2 miejsce Laura Okołowicz, 3 miejsce Marta Pielichata. Klasy 5: 1 miejsce Paweł Ciemierz, 2 miejsce Mikołaj Chaszczewski, 3 miejsce Gracjan Dawid. Klasy 6: 1 miejsce Hubert Tomaszewicz, 2 miejsce Ernest Szatkowski, 3 miejsce Bartek Matrunionek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

  zdjęcia

  zdjęcia z pierwszego konkursu

 • KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY" 2017

  16 marca jak co roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W tym dniu, we wszystkich krajach odbył się test . Zadania oraz termin zostały ustalone przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. Każdy uczeń, który brał udział w konkursie otrzymał układankę – breloczek „Magiczny sześcian”.

  ZDJĘCIA

 • Wyniki konkursu recytatorskiego

  Wyniki etapu środowiskowego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

  3 marca 2017 r. uczniowie reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w ŚRODOWISKOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM w MGOK-u w Jasieniu. W kategorii klas młodszych nagrodzeni zostali:

  Zuzanna Janiak z kl. III a – 1. miejsce, Antek Szewczyk z kl. II a – 2. miejsce.

  Wyróżnienie zdobyła również Karolina Stackiewicz z kl. III a.

  W kategorii kl. 4-6 zwyciężyła Hanna Matyja z kl. VI a. Drugie miejsce przyznano Bartkowi Borowcowi z tej samej klasy, a trzecią pozycję – Mikołajowi Chaszczewskiemu z kl. V a. Wyróżnienie zdobyła Laura Okołowicz z kl. IV c.

  Wszyscy nagrodzeni uzyskali awans do kolejnego – powiatowego etapu konkursu. Gratulujemy!

 • Regulamin konkursu plastycznego

  „BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ” –

  KONKURS PLASTYCZNY

   

  REGULAMIN KONKURSU:

  1. ORGANIZATOR

  Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Jasieniu

  2. CELE KONKURSU:

  - rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

  - pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci,

  - kształtowanie poczucia estetyki,

  - doskonalenie sprawności manualnych,

  - współpraca biblioteki z wychowawcami klas,

  - rozbudzenie świadomości poszanowania książek.

  3. WARUNKI UCZESTNICTWA

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednostronnej lub dwustronnej zakładki do książki. Praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.). Mogą być użyte dowolne płaskie materiały nie brudzące i nie niszczące książki. Kształt pracy dowolny. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę. Zakładkę dwustronną najlepiej włożyć w kopertę, zamieszczając na niej powyższe dane.

  4. CZAS TRWANIA KONKURSU:  1-30 marca 2017 r.

  Prace należy dostarczyć do dnia 30.03.2017 r. do biblioteki szkolnej. Prace zostaną umieszczone na wystawie w bibliotece i stają się jej własnością. Prace w dwóch kategoriach wiekowych oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.

  5. Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność ujęcia tematu, estetykę wykonania pracy i samodzielność jej wykonania.

  Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu. Nazwiska zwycięzców zostaną również zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

   Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie! 

 • Dokarmianie zwierzyny leśnej

  Kolejny rok współpracy z Kołem Łowieckim „Ostęp” oraz leśniczym Leśnictwa Łukaw panem Robertem Chaszczewskim zaowocował wyjazdem uczniów do lasu w celu dokarmienia zwierzyny leśnej. Na buchtowisku (miejsce w którym ryją dziki szukając pożywienia) uczniowie rozsypali przygotowaną wcześniej karmę: kukurydzę, żołędzie. Następnie pokarm został zaorany pługiem, tak by zwierzęta nie traciły instynktu poszukiwania i musiały go wykopać. Na lizawkach pozostawiliśmy sól, która jest również potrzebna zwierzętom leśnym. Zadbaliśmy także o ptaki, dla których zostawiliśmy w lesie specjalną karmę. Pan Chaszczewski przekazał uczniom informacje na temat zachowań zwierząt leśnych. Kolejnym etapem wyjazdu był Czarny Staw położony w okolicy Biedrzychowic, tam zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasy i ciepłą herbatą. Na deser uczniowie zostali poczęstowani cukierkami.    Tu zdjęcia

 • Etap szkolny konkursu recytatorskiego

  23 lutego 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii klas 4-6. Popisy uczestników oceniało jury w składzie: pani J. Malewska i pani A. Brasse. Do etapu środowiskowego w MGOK-u zakwalifikowali się:
  - Bartosz Borowiec (kl. 6 a) – z wierszem T. Łuczuka „Kłusownik”
  - Mikołaj Chaszczewski (kl. 5 a) – z utworem A. Mickiewicza „Przyjaciele”
  - Laura Okołowicz (kl. 4 c) – z wierszem A. Fredry „Paweł i Gaweł”
  - Hanna Matyja (kl. 6 a) – z wierszem K. Szpalskiego i M. Załuckiego „Ada co podpowiada”.

  24 lutego odbyły się eliminacje w kategorii klas młodszych. Jury w składzie: pani M. Jenderse i pani A. Brasse zakwalifikowało do kolejnego etapu:
  - Antka Szewczyka z kl. 2 a, który recytował wiersz L.J. Kerna „Pan Tygrys”
  - Oliwię Wasilewską z kl. 3 c – za wiersz M. Olejnik „Cegła”
  - Karolinę Stackiewicz z kl. 3 a – z utworem J. Brzechwy „Wrona i ser”
  - Zuzannę Janiak z kl. 3 a, która zaprezentowała wiersz E. Rozdoby „Światowa krowa”.
  Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie środowiskowym, który odbędzie się 3 marca o godz. 9:00 w MGOK-u w Jasieniu.    Tu zdjęcia

 • Uczniowie wyróżnieni w pierwszym semestrze

  16 lutego 2017 r. na uroczystej akademii zaprezentowali się uczniowie wyróżnieni w pierwszym semestrze. Najlepsi spośród społeczności uczniowskiej otrzymali dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne, które wręczyła dyrektor szkoły wraz z wychowawcą klasy. W uroczystości uczestniczył burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek, który podziękował uczniom za osiągnięte przez nich wysokie wyniki w nauce i pogratulował rodzicom. W trakcie akademii wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Nikoli Skrętkowskiej i Oliwii Czarneckiej oraz wierszy w interpretacji Bartosza Borowca i Antka Szewczyka. Całość prowadzili Hania Matyja i Mikołaj Chaszczewski.   Tu zdjęcia 

 • Dzień Babci i Dziadka

  26 stycznia 2017 r. odbyła sie akademia, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia szkołę odwiedziła spora grupa seniorów. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas drugich oraz członkowie koła wokalnego i tanecznego.    Tu zdjęcia

 • Powiatowy konkurs kolęd i pastorałek

  15 grudnia 2016 r. w Żarach odbył się konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Szkołę Podstawową, Placówkę Wsparcia Dziennego oraz MGOK w Jasieniu reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Czarnecka, Błażej Wichrowski oraz Wiktoria Studzińska, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Błażej Wichrowski oraz Wiktoria Studzińska zostali laureatami w swoich kategoriach i wystąpili na specjalnym koncercie 17 grudnia 2016 r. na rynku w Żarach.
  Każde z nich otrzymało dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
  Do konkursu uczniów przygotował Mirosław Zych.   Zdjęcia

 • Konkurs "Witraż Bożonarodzeniowy"

  Gminny Konkurs Plastyczny
  "Witraż Bożonarodzeniowy'' organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Jasieniu.

  W konkursie plastycznym zorganizowanym wśród uczniów klas I-VI brało udział 45 uczniów. Konkurs odbył się w grudniu 2016 r.
  Po wstępnych eliminacjach wyłoniono po 15 witraży z klas I-III oraz z IV-VI, które brały udział w konkursie gminnym.
  Wyniki:

  Kategoria wiekowa kl. I-III
  Patryk Maćko 1 miejsce
  Julia Prodyus 2 miejsce
  Julia Gałązka 2 miejsce
  Wiktoria Studzińska 3 miejsce
  Sebastian Żuk 3 miejsce.

  Kategoria wiekowa kl. IV- VI
  Maja Przygocka 1 miejsce
  Rafał Jenderse 2 miejsce
  Oliver Ojeaga 2 miejsce
  Amelia Sołtys 3 miejsce
  Laura Laska wyróżnienie
  Bartosz Matrunionek wyróżnienie.

  Każdy nagrodzony uczeń otrzymał nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom. Opiekunami konkursu byli Teresa Adolińska i Mirosław Zych.    Zdjęcia

 • Jasełka 2016

  Tegoroczne przedstawienie jasełkowe przygotowali i przedstawili uczniowie z kółka teatralnego i wokalnego.   Tu zdjęcia

   

 • SUKCES W KONKURSIE „LAS W PROZIE I POEZJI"

  9 grudnia 2016 r. w Lubskim Domu Kultury odbył się finał tegorocznego konkursu recytatorskiego „Las w prozie i poezji”. Ogromny sukces odnieśli reprezentanci naszej szkoły. W kategorii kl. I-III zwyciężył Antoni Szewczyk z kl. 2a, wierszem T. Śliwiaka „Poczta w lesie”. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobyła Zuzanna Janiak z kl. 3 a, za interpretację „Przygody Wojtusia w lesie”. W kategorii kl. IV-VI wygrał niezawodny Bartosz Borowiec z kl. 6 a, za wiersz T. Łuczuka „Myśliwy”.
  Bardzo serdecznie gratulujemy całej ekipie !     Tu zdjęcia

 • Tydzień z Henrykiem Sienkiewiczem

  Kończy się rok 2016- Rok poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się szereg konkursów i innych ciekawych form, dzięki którym uczniowie mogli poznać bliżej sylwetkę naszego patrona i jego twórczość. Dzieci rysowały postać z utworów powieściopisarza i pocztówkę o Jasieniu, ilustrowały „Bajkę”, pisały list do wróżki , wykonywały albumy do lektury „W pustyni i w puszczy”, brały udział w konkursie historycznym.

  Odbył się Wielki Test o H. Sienkiewiczu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-6 i wykazali się sporą wiedzą na temat faktów z życia pisarza.

  W gabinetach pojawiły się gazetki o patronie i kąciki związane z jego twórczością. Wyróżniały się one pomysłowością, estetyką, a nawet dowcipem.
  W piątek, 18 listopada na uroczystej akademii dokonaliśmy podsumowania wszystkich dotychczasowych konkursów i wręczone zostały nagrody. Odbył się wówczas również turniej między klasowy o patronie z konkursami na poważnie i na wesoło.
  Apel uświetniła część artystyczna przygotowana przez kółko teatralne, wokalne i historyczne. Przepiękna inscenizacja „Bajki” wg H. Sienkiewicza, piosenki i taniec średniowieczny zachwyciły publiczność, która nagrodziła aktorów brawami.
  W tym dniu po szkolnych korytarzach przechadzały się damy dworu, rycerze i inne postaci pojawiające się na kartach powieści wielkiego pisarza.   Tu zdjęcia

  Dorota Cierpińska

 • "Śniadanie Daje Moc" - klasa II a

  "Śniadanie Daje Moc" - klasa II a tą zasadę zna!!!

  Dlatego 8. listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji robiąc przepyszne kanapki. Przygotowane  samodzielnie - zdrowe i humorystyczne kanapeczki bardzo smakowały wszystkim dzieciom.   Zdjęcia tu 

 • Święto Niepodległości

  9 listopada 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Małego Patrioty. W ten sposób oddaliśmy hołd tym, którzy oddali życie za nasz kraj, tak przygotowaliśmy się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu odbyły się dwa apele. Uczniowie klas I-III zapoznali się z historią naszych symboli narodowych, każda klasa zaśpiewała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną.
  Klasy IV-VI po raz kolejny okazywały swój patriotyzm prezentując wiedzę z zakresu historii Polski, jej zabytków i znanych Polaków. Cała społeczność pokazała, że dobrze jest być Polakiem.  Zdjecia tutaj

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
  ul. M. Konopnickiej 10
  68-320 Jasień
  woj. lubuskie
 • 068 3710930

Galeria zdjęć