• Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

Klasa 1b bierze udział w projekcie "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 4b

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 2a

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Bezpiecznie na drodze"

Uczniowie klasy 1-3 wzięli udział w Ogólnopolski Projekcie Edukacyjnym ,,Bezpieczni na drodze" zorganizowanym przez Instytutu Wspierania Edukacji i Terapii w Warszawie. We wrześniu uczniowie pod opieką swoich wychowawców, uczyli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, poznawali numery alarmowe, oglądali filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczne, tworzyli gazetki i oczywiście wielokrotnie sprawdzali swoje umiejętności i zdobytą wiedzę w terenie.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książek.Patronką święta jest Janina Porazińska – autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

Czytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie czytelnika – człowieka, który stale poszerza swą wiedzę i buduje mądrość. Czytanie pobudza wyobraźnię, poprawia pamięć, wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność wyrażania własnych myśli i poglądów.

• .

Hasło 30. Akcji „Sprzątanie świata łączy ludzi”, w pełni oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Dopóki na naszej Planecie będzie chociażby jeden śmieć, który trzeba będzie posprzątać, wierzymy, że nie zabraknie, tych, którzy to bezinteresownie uczynią.

Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się do akcji i posprzątali teren wokół szkoły.

• .

Uczniowie z klas I-III ponownie biorą  udział w  międzynarodowym projekcie  edukacyjnym

CZYTAM Z KLASĄ - edycja V - NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI

Głównym celem projektu jest:

rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą.

PROJEKT SKŁADA SIĘ Z TRZECH MODUŁÓW:

I MODUŁ  BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI

II MODUŁ  BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT

III MODUŁ  BĄDŹ DOBRY DLA ROŚLIN

CZAS TRWANIA PROJEKTU: od 2 października 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Podczas apelu odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na ucznia naszej szkoły oraz losowanie wychowawców klas pierwszych. Tego dnia obchodziliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w centrum pamięci.

• PAMIĘTAMY

• Posiłki dla uczniów

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianą ajenta przygotowującego posiłki dla uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jasieniu, informuję, że od 5 września  2023 r. zapisy dzieci na posiłki dokonujemy SMS-em pod nr telefonu 603 698 334. Proszę podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz maila do przesłania rozliczenia za posiłki. Opłaty za posiłki należy uiszczać na rachunek 26 1140 2004 0000 3002 7748 0617 w terminie do 10 każdego miesiąca. Cena obiadu 6,00 zł x ilość dni żywieniowych w danym miesiącu, opis na przelewie: imię i nazwisko dziecka. Odpisy zgłaszać (sms) do godz. 8:00 danego dnia pod nr tel. 603 698 334.

• .

Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 r. zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie z klas 1-7 otrzymali nagrody za wyniki w nauce i inne osiągnięcia. Gratulacje uczniom złożyli Dyrektor Szkoły Bogumiła Gudzowska, Burmistrz Andrzej Kamyszek, Przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu Danuta Rudnikowicz, Przewodniczący Rady Rodziców Marek Rudnikowicz. Wychowawcy klas wraz dyrektorem podziękowali rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Podczas apelu pożegnano pracowników odchodzących na emeryturę: Panią Joannę Stachowiak, Otylię Garbowską, Teresę Baranowską. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia 4 września.

• Pożegnanie absolwentów

22 czerwca 2023 r. absolwenci rocznik 2009 i 2008 pożegnali mury szkoły podstawowej. Hasłem przewodnim apelu były słowa: To nie jest pożegnanie. To czas by wzlecieć.

Uczniowie podziękowali włodarzom miasta za wsparcie, pani dyrektor, wicedyrektorom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i edukację.

strona: