Długo uczniowie klasy V a będą wspominać swoją noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.
Impreza pod hasłem „Nocne oblicze szkoły” rozpoczęła się o godz. 19 w piątek 25 października b.r., a zakończyła o szarym poranku dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, materac i niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.
Nad wszystkim czuwał wychowawca, p. Leszek Potas, aktywnie wspierany przez p. M. Sławińską i p. M. Rudzińską oraz rodziców uczniów. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były gry i zabawy sprawdzające nie tylko sprawność fizyczną, ale także różne „łamigłówki dla mądrej główki”. W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące mecze. Wieczorem dla grupki kinomanów urządzony został wieczór filmowy, a dla wszystkich głodomorów zaserwowana została smakowita pizza. W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.
29 października 2019 r. uczniowie dwóch klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale zatańczyli poloneza, następnie przedstawili program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawców pań Izabeli Kubów i Moniki Plamowskiej, który wzbudził entuzjazm u zgromadzonych na uroczystości rodziców, gości i nauczycieli. W części oficjalnej pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły a następnie każdy został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej w Jasieniu przez wicedyrektor Bogumiłę Gudzowską. W uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Walczak, Przewodnicząca Komisji Oświaty Danuta Rudnikowicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców Marek Rudnikowicz. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki szkolne oraz słodycze. Paweł Gudzowski.
Za nami pierwsza kolejka rozgrywek piłki siatkowej, w których uczestniczą klasy: 7a, 7b, 7c, 8a, 8b. Każda klasa ma do rozegrania cztery mecze do dwóch wygranych setów. Stan na dzień 28.10.2019 r.
Wyniki:
7c – 7a 29:31, 25:17, 15:10.
8a – 8b 25:17, 25:12.
8a – 7c 25:16, 25:8.
Punkty:
7a – 2, 7b – 0, 7c – 4, 8a – 6, 8b – 1.
Paweł Gudzowski.
25 października 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale 16. edycji konkursu” Poznajemylas”, który odbył się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Jeziorach Wysokich.W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali indywidualnie test, a drugim pracowali zespołowo m.in.rozpoznawali rodzime gatunki drzew liściastych i iglastych na podstawie liści, fragmentów gałązek,szyszek i owoców; rośliny, zwierzęta i grzyby występujących w lasach regionu napodstawie wyświetlanych zdjęć oraz głosy zwierząt . Wszystkie zdobyte punkty były sumowane.Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Brzezińska, OliwiaWasilewska, Sebastian Żuk zajęła I miejsce zespołowo, a Julia Brzezińska III miejsce indywidualnie.Gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Michajluk
17 października 2019 r w Miejskiej Bibliotece odbyło się spotkanie z pisarzem Rafałem Witkiem – autorem licznych książek dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich ( a i b ) naszej szkoły. Pan Rafał Witek zaprezentował swoją twórczość w sposób humorystyczny, co bardzo podobało się dzieciom. Dużą rolę odegrała w nim tajemnicza walizka Pana Rafała, z której dzieci losowały różne przedmioty, a historia każdego z nich odnosiła się do jakiegoś utworu pisarza.
Wąż prysznicowy pochodził z książki „Julka Kulka, Fioletka i ja”. Pacynka koali z opowiadania „Koala nie pozwala”. Kot nawiązywał do wiersza „W kocim kraju”. Szczur do serii książeczek „Szczurki”
Pan Rafał pisze też książki pod pseudonimem Sven Jonnson – wydał serię opowieści „Feralne biuro śledcze”.
Zaproponował też ciekawe zadania i rymowanki. Na zakończenie były autografy i wspólne zdjęcia. Można też było kupić książki pana Rafała Witka. Spotkanie było ciekawe i atrakcyjnie prowadzone, a dzieci mogły się przekonać, że czytanie jest fajne i przyjemne.
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie graficznym na projekt plakietki z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu. Projekt może być wykonany w dowolnym programie komputerowym lub na papierze. Zwycięska plakietka będzie symbolem obchodów 60-lecia szkoły. Więcej informacji w regulaminie konkursuRegulamin_konkursu_na_plakietke_(1).docx
16.10.2019 r. w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, uczniowie klas V a i V b wspólnie z całą Polską, przystąpili do akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. W akcji uczestniczyli uczniowie, którzy w latach poprzednich zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzonego przez Fundację WOŚP. Naszych "młodych ratowników" czynnie wspierała Pani Elżbieta Sobkowiak współorganizatorka akcji oraz realizatorka programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W czasie trwania akcji monitorowała również poprawność wykonywanych czynności. Nieprzerwanie, przez 30 minut, udało nam się wykonywać czynności ratownicze na pięciu fantomach. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie niezmiernie szczęśliwi, że wytrwaliśmy do końca akcji, która w całej Polsce zakończyła się o godzinie 12.30 Teraz trzymamy kciuki, za pobicie rekordu z lat poprzednich. W najbliższym czasie, po podliczeniu liczby uczestników, informacja ukaże się na stronie Fundacji WOŚP. Resuscytację przeprowadzali uczniowie klas piątych: V a: Michał Warycha, Edyta Stackiewicz, Adam Michałowski, Antoni Szewczyk, Dominika Łaszuk, Martyna Ambroziak, Mateusz Trawiński, Krzysztof Ciemierz i Grzegorz Lipnicki. V b: Miłosz Skrzypa, Allan Górecki, Marcel Sadowski i Szymon Koryzna Uczniowie ci bili rekord również w ubiegłym roku! W sytuacji zagrożenia Ty też możesz pomóc :) Pamiętaj !!! 30 uciśnięć i 2 wdechy !!! Wszystkim biorącym udział w akcji gratuluję i serdecznie dziękuję. Kochani! Jestem z Was dumna !!! Elżbieta Sobkowiak.
15 października 2019r. 64 uczniowie klas V i IV wzięli udział w wycieczce dydaktycznej. Rozpoczęliśmy dzień od zwiedzania ZOO.Kolejnym etapem było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Ostatnim punktem programu było poznanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia poprzez zwiedzanie Rynku miasta. Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane. Pełni wrażeń czwartoklasiści i piątoklasiści o 22.30 wrócili do domów.
15 października 2019 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość prowadziła uczennica klasy 5b Charlotta Myszkiewicz, wystąpili uczniowie z klas trzecich oraz członkowie koła wokalnego, na klawiszach zagrał Kacper Wrona. W tym dniu byli z nami przedstawiciele władz miasta w osobach: Burmistrza, Wice Burmistrz, Skarbnika, Przewodniczącego Rady Miasta, Przewodniczącej Komisji Oświaty, nie zabrakło również Przewodniczącego Rady Rodziców oraz rodziców. Burmistrz Andrzej Kamyszek złożył nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym ze wszystkich placówek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyli się Zbigniew Walczak i Marek Rudnikowicz oraz dyrektor szkoły Halina Kaczmarek. Wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni otrzymali nagrody dyrektora szkoły oraz burmistrza. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek złożony ze słodyczy i świeżych owoców.
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu.
Konkurs pt: "Moja szkoła"ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą, poznanie tradycji i historii szkoły.
Regulamin konkursuKonkurs_plastyczny_-_Moja_szkola.docx
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów
do wzięcia udziału w konkursach
z okazji Międzynarodowego Miesiąca
Bibliotek Szkolnych:
1. Konkurs literacki dla uczniów kl. 2-5 na rymowankę zachęcającą do odwiedzania biblioteki szkolnej i czytania książek
2. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-5
pt.„Spotkajmy się w bibliotece”.
REGULAMINY KONKURSÓW W ZAKŁADCE "BIBLIOTEKA SZKOLNA"
Prace można składać w bibliotece szkolnej do 28 października.
Najciekawsze wierszyki zostaną uhonorowane nagrodami.
.
Przedstawiamy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
Alicja Siwak - przewodnicząca
Emilia Wojtczyk
Sebastian Żuk
Antoni Szewczyk
Julia Mazur
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została Pani Sylwia Muchajer.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i życzymy owocnej pracy !
4 października 2019 odbył się w naszej szkole konkurs w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". W szkole Podstawowej w klasach 4-5 uczniowie rozwiązywali przykłady na lekcji matematyki i mistrzowie zdobyli certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. W klasach 6-8 egzaminatorzy odpytywli uczniów i nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzowie otrzymają certyfikaty w późniejszym terminie. Wszyscy świetnie się bawili utrwalając przy okazji tabliczkę mnożenia. Zapraszamy za rok. Organizatorzy :-)
2 i 4 października odbyły się wybory Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekuna Samorządu Szkolnego. Prawo wyborcze mieli uczniowie klas 4 - 8. Wybory odbywały się w obu budynkach naszej szkoły. Głosy zostały policzone przez Komisję Wyborczą … wyniki niebawem zostaną ogłoszone.
W poniedziałek - 30 IX w Szkole Podstawowej w Jasieniu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Imprezę zorganizowaną przez bibliotekę szkolną uświetniło uczestnictwo zaproszonych gości.
Zgromadzeni obejrzeli krótką prezentację, a następnie wysłuchali fragmentów książki A. Czerwińskiej-Rydel Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu. A czytali dzieciom:
- pani dyrektor Biblioteki Publicznej – Urszula Hryniewicz
- pani wicedyrektor ZSP – Jolanta Mazur
- pani Mieczysława Pełka – emerytowana nauczycielka i była dyrektor szkoły
- pani Urszula Koryzna – przedstawicielka rodziców.
Imprezę zakończył pokaz zdjęć i piosenki z ekranizacji W pustyni i w puszczy.
20 września 2019 roku uczniowie klas V- VIII mieli okazję obejrzeć interaktywną ekspozycję prezentującą koszty finansowe i ekologiczne palenia w piecach. Uczestniczyli również w spotkaniu Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa, która na mobilnym stanowisku doświadczalnym – specjalnie skonstruowanym laboratorium pokazała przyczyny niskiej emisji i sposoby jej ograniczenia. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Jasienia JASIENIAKI, współfinansowany przez Gminę Jasień.
W ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY klasy 6-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu 20 września 2019 roku przyłączyły się do akcji organizowanej przez Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Lubsko.
W pobliskim lesie przy ulicy Granicznej na naszych uczniów czekał opiekun z Nadleśnictwa Lubsko zaopatrzony w worki i rękawiczki. Efektem akcji było zebranie kilkunastu worków śmieci.
Akcja miała na celu przypomnienie, że czysty las jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji, jest również domem dla roślin, grzybów i zwierząt. Śmieci nie tylko szpecą naturalny krajobraz i zniechęcają do odwiedzania lasu. Są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt.