Nawigacja

Innowacje rok szkolny 2024/251.2.3. PROJEKTY - rok szkolny 2024/251.,,Czytam z klasą lekturki spod churki V edycja-Na tropach dobroczynności''-realizowany w klasie 2b.Tegoroczna edycja pod kryptonimemNA TROPACH DOBROCZYNNOŚCIstanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie będą  pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ.Podpowiemy im, jak troszczyć się:❤️ o siebie,❤️ o innych,❤️ o wszystko, co je otacza. 2 .Ogólnopolski projekt ,,Klasa w terenie''-  realizowana w klasach 1-3Klasy I-III w roku szkolnym 2024/2025 kontynuują  projekt – Klasa w terenie. Projekt bazuje na edukacji w terenie, a jego realizacja polega na wykonaniu pięciu z kilkunastu   zaproponowanych zadań. Projekt Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł? Rok 2019/20 Projekt Klimatyczna klasa 1-3 Kompetencje na 6 na lekcjach wychowania fizycznego. Zdrowo jem, więcej wiem Edukacja przez Szachy w Szkole „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki" Projekt edukacyjny klas 3 Szkoła Promujaca Zdrowie Szkoła Odkrywców Talentów Programy realizowane w poprzednich latach: Przyjaciele Zippiego Projekt SMILEY Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III Klub Bezpiecznego Puchatka Szkoła współpracy Aktywna Tablica Aktywna Tablica - Sieć Szkół Tekstowa podstrona

Projekty i programy szkolne

Aktywna Tablica

Główny cel Programu :

Umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej zdefiniowanymi potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Ponadto celem Programu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz wspomaganie organu prowadzącego szkołę w realizacji przedsięwzięć związanych z rozwijaniem tych kompetencji, zainteresowań i uzdolnień. Podstawowym narzędziem do rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów w procesie edukacyjnym jest rozwój szkolnej infrastruktury w zakresie TIK oraz wspieranie kreatywnego i innowacyjnego modelu nauczania. Jednym z głównych zadań systemu oświaty jest kształtowanie u uczniów postaw przedsiębiorczości i kreatywności, sprzyjających aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym. Osiągnięcie tego celu jest możliwe przez stosowanie w procesie kształcenia lub uczenia się innowacyjnych rozwiązań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, a także dostosowywanie kierunków i treści kształcenia do wymogów rynku pracy oraz doskonalenie u uczniów umiejętności sprawnego posługiwania się technologiami informacyjno -komunikacyjnymi. Kształtowanie postaw innowacyjnych, wspieranie kreatywnego i innowacyjnego modelu nauczania jest zadaniem ściśle związanym z zapewnieniem w procesie kształcenia lub uczenia się dostępu do nowoczesnych TIK i będzie miało istotny wpływ na przyszłe, aktywne uczestnictwo uczniów w nowoczesnym rynku pracy. Przygotowanie uczniów do innowacyjnego, kreatywnego działania wpłynie również na proces ich samorealizacji na rynku pracy, a tym samym przyczyni się do realizacji założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W ramach działań zmierzających do rozszerzenia obowiązujących metod kształcenia lub uczenia się, przy zidentyfikowanym zapotrzebowaniu na takie działania, koniecznym jest wspieranie rozwoju kompetencji, w tym kreatywności uczniów oraz ich nauczycieli, a także doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się TIK, czemu ma służyć realizacja Programu.

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieniu Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
    ul. M. Konopnickiej 10
    68-320 Jasień
    woj. lubuskie
  • 068 3710930

Galeria zdjęć