Nawigacja

Innowacje rok szkolny 2024/251.2.3. PROJEKTY - rok szkolny 2024/251.,,Czytam z klasą lekturki spod churki V edycja-Na tropach dobroczynności''-realizowany w klasie 2b.Tegoroczna edycja pod kryptonimemNA TROPACH DOBROCZYNNOŚCIstanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie będą  pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ.Podpowiemy im, jak troszczyć się:❤️ o siebie,❤️ o innych,❤️ o wszystko, co je otacza. 2 .Ogólnopolski projekt ,,Klasa w terenie''-  realizowana w klasach 1-3Klasy I-III w roku szkolnym 2024/2025 kontynuują  projekt – Klasa w terenie. Projekt bazuje na edukacji w terenie, a jego realizacja polega na wykonaniu pięciu z kilkunastu   zaproponowanych zadań. Projekt Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł? Rok 2019/20 Projekt Klimatyczna klasa 1-3 Kompetencje na 6 na lekcjach wychowania fizycznego. Zdrowo jem, więcej wiem Edukacja przez Szachy w Szkole „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki" Projekt edukacyjny klas 3 Szkoła Promujaca Zdrowie Szkoła Odkrywców Talentów Programy realizowane w poprzednich latach: Przyjaciele Zippiego Projekt SMILEY Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III Klub Bezpiecznego Puchatka Szkoła współpracy Aktywna Tablica Aktywna Tablica - Sieć Szkół Tekstowa podstrona

Projekty i programy szkolne

Szkoła współpracy

"SZKOŁA WSPÓŁPRACY TO PRZESTRZEŃ, W KTÓREJ KAŻDE DZIECKO I MŁODY CZŁOWIEK, KAŻDY RODZIC I NAUCZYCIEL ZAPROSZENI SĄ DO WSPÓLNEJ ROZMOWY, PRACY, UCZENIA SIĘ I ZABAWY"  

 

OFICJALNA STRONA PROJEKTU http://www.szkolawspolpracy.pl/

prezentacja_Szkola_Wspolpracy_warsztaty_Kalisz.ppt

Plakat_A4_Szkola_Wspolpracy.pdf

 

Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. Rozwiązania te zostaną opracowane w wyniku wcześniej przeprowadzonych pogłębionych, ogólnopolskich badań sondażowych dot. opinii i postaw w każdej z grup (dyrektorzy i nauczyciele, rodzice, uczniowie)  oraz konsultacji, a następnie upowszechnione w postaci podręczników.
 
Cele szczegółowe projektu to:
  • Diagnoza obecnego stanu współpracy w szkole oraz oczekiwań wobec niej wśród rodziców, uczniów i nauczycieli.
  • Wypracowanie modelowych, adekwatnych do polskich warunków rozwiązań wzmacniających współpracę na wszystkich poziomach edukacyjnych.
  • Przegląd prawnych i organizacyjnych uwarunkowań dla współpracy oraz wypracowanie rekomendacji zmian legislacyjnych i organizacyjnych ułatwiających współpracę.
  • Wzmocnienie współpracy w 1034 szkołach i przedszkolach dzięki wsparciu szkoleniowo-warsztatowemu.
  • Stworzenie i udostępnienie wiedzy w zakresie możliwości aktywnego udziału rodziców w życiu szkół i przedszkoli.
  • Stworzenie i udostępnienie zasobów wiedzy dotyczącej aktywnego uczestnictwa uczniów i uczennic w życiu szkół, głównie w ramach samorządu uczniowskiego.

Wrożenie modelowych programów współpracy w uczestniczących w projekcie szkołach i przedszkolach, ma w dalszej perspektywie zainspirować środowiska szkolne i przedszkolne w całym kraju do wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach.
 

Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieniu Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
    ul. M. Konopnickiej 10
    68-320 Jasień
    woj. lubuskie
  • 068 3710930

Galeria zdjęć