Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu realizowane są przez nauczycieli oraz specjalistów różnorodne formy zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Należą do nich:
- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne,
- zajęcia rozwijające uzdolnienia,
- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,
- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne,
- zajęcia logopedyczne,
- inne zajęcia o charakterze terapeutycznym.
Zajęcia trwają 45 minut. Dopuszcza się prowadzenie zajęć w czasie krótszym lub dłuższym niż 45 minut, z zachowaniem ustalonego dla ucznia łącznego tygodniowego czasu tych zajęć, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami ucznia.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest także w trakcie bieżącej pracy
z uczniem oraz poprzez zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów. Pomoc udzielna jest również w formie porad i konsultacji dla uczniów oraz w formie porad, konsultacji, warsztatów i szkoleń dla rodziców uczniów.
Ponadto prowadzone są indywidualne zajęcia rewalidacyjne dla uczniów, u których zdiagnozowane zostały różnego typu niepełnosprawności. Tygodniowy wymiar godzin zajęć rewalidacyjnych w naszej placówce wynosi w oddziale ogólnodostępnym po 2 godziny na ucznia.
****************************************************************************************************************
STYLE_UCZENIA_SIE_-_JAK_JE_WYKORZYSTAC_PODCZAS.pptx
JAK__UCHRONIC_DZIECKO_PRZED_NIEBEZPIECZENSTWAMI_ZWIaZANYMI.docx
Polecamy link do strony z praktycznymi wskazówkami, jak się uczyć.
https://jaksieuczyc.pl/
Instytucjonalne miejsca wsparcia dla rodziców i uczniów
Poradnie w naszym najbliższym regionie specjalizujące się w leczeniu, zaburzeń psychosomatycznych, prowadzące porady i terapie uzależnień i współuzależnienia. Pomoc mogą również uzyskać osoby, które na co dzień borykają się z różnymi trudnościami.
ul. XX – Lecia 16 A ,
tel: 68 4556844
Ul. Jagiellońska 13-13 a
tel: 68 3634873
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas zdalnego nauczania
Jak motywować dziecko do nauki?
Zapamiętaj!
Motywacja:
Wyróżnia się motywację zewnętrzną, w której wykorzystuje się różne motywatory – nagrody, kary oraz wewnętrzną, tzw. automotywację, która sprowadza się do pobudzania samego siebie w celu realizacji zadań.
Człowiek odczuwa wiele różnorodnych potrzeb, wśród nich potrzebę autonomii, czyli niezależności i swobody w podejmowaniu samodzielnych decyzji oraz potrzebę kompetencji, czyli rozwoju i relacji z ludźmi.
Porady dla rodziców