• Uczniowie klasy 2b składają moc życzeń kochanym Babciom i Dziadkom w dniu ich święta💕

• Filharmonia-,,Bandura,sopiłka i drewniane łyzki- o muzyce ukraińskiej''

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali ukraińskiej legendy, którą opowiedziała  dźwiękami bandury, Pani Anna Rusłaniwna Trocziuk z Odessy. W towarzystwie polskich muzyków uczniowie usłyszeli  starą ukraińską legendę o Nikicie-Mieszniku oraz poznali instrumenty-bandurę, sopiłkę oraz  drewniane łyżki. Dziękujemy za wspaniały występ.

• Lego Education

Uczniowie na lekcjach informatyki korzystają z klocków Lego Education Spike, które zostały zakupione w ramach programu Laboratorium Przyszłości. To doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia konstruktywnego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności. Oto kilka projektów wykonanych przez uczniów.

• Spektakl edukacyjny

#laboratoriaprzyszłości

W dniu 30 listopada odbyło się przedstawienie teatralne Grupy ,,T'' z Torunia ,,BAJKI NA JEDNEJ NODZE''. Podczas występu aktorzy przypominali najmłodszym, aby nie ufali nieznajomym,nie brali od nich słodyczy, dbali o swoją higienę, zdrowo się odżywiali i przestrzegali  przed czyhającymi zagrożeniami. Aktorzy przedstawili zabawny i pełen humoru zbiór najpopularniejszych bajek,a dzieci były bardzo zaangażowane w występy. To była prawdziwa mieszanka śmiechu, zabawy, profilaktyki i edukacji.

• Andrzejki- wróżby- zabawy- wróżki - magowie

• Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką - 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka!

Jak co roku, 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Jest to data upamiętniająca uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

Uświadamiajmy najmłodszym, że mają swoje prawa i mogą z nich korzystać, a dorosłym przypominajmy, że powinni te prawa zawsze respektować, stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę.

„Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” - Janusz Korczak

• Muzyczne spotkania z Filharmonią

Tematem listopadowego  koncertu  były instrumenty dęte. Muzycy zaprezentowali nam trabkę, puzon, fagot  oraz róg.Szczególne wrażenie zrobił fagot, który składa się z dwóch drewnianych rur różnej długości połączonych ze sobą w dolnej części instrumentu.

• Blask Prawdy (Veritatis Splendor) XXII Dzień Papieski

• Szachy

28 października 2022r. w LDK Lubsko odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn szkolnych z powiatu żarskiego. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Łukawska 6b, Piotr Biernacki 6a, Kamil Matrunionek 6a oraz Maciej Stefanowicz 6a zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

• „Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• Ogólnopolski projekt ,,Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki''

Klasy 3a i 3b zaangażowały się w ogólnopolski projekt wydawnictwa MAC „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki ” 2022/23.

Głównym celem projektu jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką. Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Natalka i Antek zachęcają dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, ale nie tych z podręcznika. Nauczyciel krok po kroku wprowadza ich w świat matematyki, która jest związana z naszym życiem codziennym. Projekt składa się z czterech pojedynczych modułów, a każdy z nich dotyczy zastosowania matematyki w innych dziedzinach życia.

• Lubuskie Biuro Koncertowe-Filharmonia

Uczniowie wybrali sie w ,,Muzyczną podróż'' związaną z wierszem ,,Lokomotywa'' podczas, której rozpoznawali odgłosy zwierząt, poznawali instrumenty i utwory muzyczne.

• Szkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt

21 października 2021 r. odbył się szkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt z klas 5 – 8. Grano systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy, każdy mecz rozgrywano do trzech wygranych setów. Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Lena Puzio

2 miejsce Zosia Kamińska

3 miejsce Wiktoria Bizukojć

4 miejsce Charlotta Myszkiewicz

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 7 października 2022r. w naszej szkole odbyły się zmagania z tabliczką mnożenia w ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali różne zadania związane z liczeniem. Emocji nie było końca. Wśród uczniów było wielu, którzy uzyskali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 4b

• Sprzątamy dla Polski

4 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski

Uczniowie klas starszych sprzątali dzikie wysypiska śmieci stworzone przez mieszkańców Jasienia, młodsi natomiast posprzątali okolice szkoły.

Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.

strona: