Wyniki etapu środowiskowego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
3 marca 2017 r. uczniowie reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w ŚRODOWISKOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM w MGOK-u w Jasieniu. W kategorii klas młodszych nagrodzeni zostali:
Zuzanna Janiak z kl. III a – 1. miejsce, Antek Szewczyk z kl. II a – 2. miejsce.
Wyróżnienie zdobyła również Karolina Stackiewicz z kl. III a.
W kategorii kl. 4-6 zwyciężyła Hanna Matyja z kl. VI a. Drugie miejsce przyznano Bartkowi Borowcowi z tej samej klasy, a trzecią pozycję – Mikołajowi Chaszczewskiemu z kl. V a. Wyróżnienie zdobyła Laura Okołowicz z kl. IV c.
Wszyscy nagrodzeni uzyskali awans do kolejnego – powiatowego etapu konkursu. Gratulujemy!
„BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ” –
KONKURS PLASTYCZNY
REGULAMIN KONKURSU:
1. ORGANIZATOR
Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Jasieniu
2. CELE KONKURSU:
- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,
- pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci,
- kształtowanie poczucia estetyki,
- doskonalenie sprawności manualnych,
- współpraca biblioteki z wychowawcami klas,
- rozbudzenie świadomości poszanowania książek.
3. WARUNKI UCZESTNICTWA
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednostronnej lub dwustronnej zakładki do książki. Praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.). Mogą być użyte dowolne płaskie materiały nie brudzące i nie niszczące książki. Kształt pracy dowolny. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę. Zakładkę dwustronną najlepiej włożyć w kopertę, zamieszczając na niej powyższe dane.
4. CZAS TRWANIA KONKURSU: 1-30 marca 2017 r.
Prace należy dostarczyć do dnia 30.03.2017 r. do biblioteki szkolnej. Prace zostaną umieszczone na wystawie w bibliotece i stają się jej własnością. Prace w dwóch kategoriach wiekowych oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.
5. Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność ujęcia tematu, estetykę wykonania pracy i samodzielność jej wykonania.
Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu. Nazwiska zwycięzców zostaną również zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie!
Kolejny rok współpracy z Kołem Łowieckim „Ostęp” oraz leśniczym Leśnictwa Łukaw panem Robertem Chaszczewskim zaowocował wyjazdem uczniów do lasu w celu dokarmienia zwierzyny leśnej. Na buchtowisku (miejsce w którym ryją dziki szukając pożywienia) uczniowie rozsypali przygotowaną wcześniej karmę: kukurydzę, żołędzie. Następnie pokarm został zaorany pługiem, tak by zwierzęta nie traciły instynktu poszukiwania i musiały go wykopać. Na lizawkach pozostawiliśmy sól, która jest również potrzebna zwierzętom leśnym. Zadbaliśmy także o ptaki, dla których zostawiliśmy w lesie specjalną karmę. Pan Chaszczewski przekazał uczniom informacje na temat zachowań zwierząt leśnych. Kolejnym etapem wyjazdu był Czarny Staw położony w okolicy Biedrzychowic, tam zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasy i ciepłą herbatą. Na deser uczniowie zostali poczęstowani cukierkami. Tu zdjęcia
23 lutego 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii klas 4-6. Popisy uczestników oceniało jury w składzie: pani J. Malewska i pani A. Brasse. Do etapu środowiskowego w MGOK-u zakwalifikowali się:
- Bartosz Borowiec (kl. 6 a) – z wierszem T. Łuczuka „Kłusownik”
- Mikołaj Chaszczewski (kl. 5 a) – z utworem A. Mickiewicza „Przyjaciele”
- Laura Okołowicz (kl. 4 c) – z wierszem A. Fredry „Paweł i Gaweł”
- Hanna Matyja (kl. 6 a) – z wierszem K. Szpalskiego i M. Załuckiego „Ada co podpowiada”.
24 lutego odbyły się eliminacje w kategorii klas młodszych. Jury w składzie: pani M. Jenderse i pani A. Brasse zakwalifikowało do kolejnego etapu:
- Antka Szewczyka z kl. 2 a, który recytował wiersz L.J. Kerna „Pan Tygrys”
- Oliwię Wasilewską z kl. 3 c – za wiersz M. Olejnik „Cegła”
- Karolinę Stackiewicz z kl. 3 a – z utworem J. Brzechwy „Wrona i ser”
- Zuzannę Janiak z kl. 3 a, która zaprezentowała wiersz E. Rozdoby „Światowa krowa”.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie środowiskowym, który odbędzie się 3 marca o godz. 9:00 w MGOK-u w Jasieniu. Tu zdjęcia
16 lutego 2017 r. na uroczystej akademii zaprezentowali się uczniowie wyróżnieni w pierwszym semestrze. Najlepsi spośród społeczności uczniowskiej otrzymali dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne, które wręczyła dyrektor szkoły wraz z wychowawcą klasy. W uroczystości uczestniczył burmistrz Jasienia Andrzej Kamyszek, który podziękował uczniom za osiągnięte przez nich wysokie wyniki w nauce i pogratulował rodzicom. W trakcie akademii wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Nikoli Skrętkowskiej i Oliwii Czarneckiej oraz wierszy w interpretacji Bartosza Borowca i Antka Szewczyka. Całość prowadzili Hania Matyja i Mikołaj Chaszczewski. Tu zdjęcia
26 stycznia 2017 r. odbyła sie akademia, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia szkołę odwiedziła spora grupa seniorów. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas drugich oraz członkowie koła wokalnego i tanecznego. Tu zdjęcia
15 grudnia 2016 r. w Żarach odbył się konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Szkołę Podstawową, Placówkę Wsparcia Dziennego oraz MGOK w Jasieniu reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Czarnecka, Błażej Wichrowski oraz Wiktoria Studzińska, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Błażej Wichrowski oraz Wiktoria Studzińska zostali laureatami w swoich kategoriach i wystąpili na specjalnym koncercie 17 grudnia 2016 r. na rynku w Żarach.
Każde z nich otrzymało dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
Do konkursu uczniów przygotował Mirosław Zych. Zdjęcia
Gminny Konkurs Plastyczny
"Witraż Bożonarodzeniowy'' organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Jasieniu.
W konkursie plastycznym zorganizowanym wśród uczniów klas I-VI brało udział 45 uczniów. Konkurs odbył się w grudniu 2016 r.
Po wstępnych eliminacjach wyłoniono po 15 witraży z klas I-III oraz z IV-VI, które brały udział w konkursie gminnym.
Wyniki:
Kategoria wiekowa kl. I-III
Patryk Maćko 1 miejsce
Julia Prodyus 2 miejsce
Julia Gałązka 2 miejsce
Wiktoria Studzińska 3 miejsce
Sebastian Żuk 3 miejsce.
Kategoria wiekowa kl. IV- VI
Maja Przygocka 1 miejsce
Rafał Jenderse 2 miejsce
Oliver Ojeaga 2 miejsce
Amelia Sołtys 3 miejsce
Laura Laska wyróżnienie
Bartosz Matrunionek wyróżnienie.
Każdy nagrodzony uczeń otrzymał nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom. Opiekunami konkursu byli Teresa Adolińska i Mirosław Zych. Zdjęcia
Tegoroczne przedstawienie jasełkowe przygotowali i przedstawili uczniowie z kółka teatralnego i wokalnego. Tu zdjęcia
9 grudnia 2016 r. w Lubskim Domu Kultury odbył się finał tegorocznego konkursu recytatorskiego „Las w prozie i poezji”. Ogromny sukces odnieśli reprezentanci naszej szkoły. W kategorii kl. I-III zwyciężył Antoni Szewczyk z kl. 2a, wierszem T. Śliwiaka „Poczta w lesie”. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobyła Zuzanna Janiak z kl. 3 a, za interpretację „Przygody Wojtusia w lesie”. W kategorii kl. IV-VI wygrał niezawodny Bartosz Borowiec z kl. 6 a, za wiersz T. Łuczuka „Myśliwy”.
Bardzo serdecznie gratulujemy całej ekipie ! Tu zdjęcia
Kończy się rok 2016- Rok poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się szereg konkursów i innych ciekawych form, dzięki którym uczniowie mogli poznać bliżej sylwetkę naszego patrona i jego twórczość. Dzieci rysowały postać z utworów powieściopisarza i pocztówkę o Jasieniu, ilustrowały „Bajkę”, pisały list do wróżki , wykonywały albumy do lektury „W pustyni i w puszczy”, brały udział w konkursie historycznym.
Odbył się Wielki Test o H. Sienkiewiczu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-6 i wykazali się sporą wiedzą na temat faktów z życia pisarza.
W gabinetach pojawiły się gazetki o patronie i kąciki związane z jego twórczością. Wyróżniały się one pomysłowością, estetyką, a nawet dowcipem.
W piątek, 18 listopada na uroczystej akademii dokonaliśmy podsumowania wszystkich dotychczasowych konkursów i wręczone zostały nagrody. Odbył się wówczas również turniej między klasowy o patronie z konkursami na poważnie i na wesoło.
Apel uświetniła część artystyczna przygotowana przez kółko teatralne, wokalne i historyczne. Przepiękna inscenizacja „Bajki” wg H. Sienkiewicza, piosenki i taniec średniowieczny zachwyciły publiczność, która nagrodziła aktorów brawami.
W tym dniu po szkolnych korytarzach przechadzały się damy dworu, rycerze i inne postaci pojawiające się na kartach powieści wielkiego pisarza. Tu zdjęcia
Dorota Cierpińska
"Śniadanie Daje Moc" - klasa II a tą zasadę zna!!!
Dlatego 8. listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji robiąc przepyszne kanapki. Przygotowane samodzielnie - zdrowe i humorystyczne kanapeczki bardzo smakowały wszystkim dzieciom. Zdjęcia tu
9 listopada 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Małego Patrioty. W ten sposób oddaliśmy hołd tym, którzy oddali życie za nasz kraj, tak przygotowaliśmy się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu odbyły się dwa apele. Uczniowie klas I-III zapoznali się z historią naszych symboli narodowych, każda klasa zaśpiewała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną.
Klasy IV-VI po raz kolejny okazywały swój patriotyzm prezentując wiedzę z zakresu historii Polski, jej zabytków i znanych Polaków. Cała społeczność pokazała, że dobrze jest być Polakiem. Zdjecia tutaj
W szkole trawa akcja Śniadanie Daje Moc. Uczniowie najmłodszych klas uczą się przygotowywać zdrowe, zbilansowane posiłki, poznają zasady racjonalnego odżywiania. Na zdjęciach wspólny posiłek przygotowany przez uczniów klasy 2b i 3b. Zdjęcia tutaj
W piątek 21 października 2016 r. uczniowie klasy II b przygotowali z owoców i warzyw zgromadzonych w klasie zdrową surówkę, którą zjedli na drugie śniadanie w szkole. Wszyscy chętnie brali udział w obieraniu, krojeniu i doprawianiu potrawy. TutaJ zdjęcia
Dnia 21 pażdziernika w Lubskim Domu Kultury odbył się pierwszy Turniej Grand Prix Lubska w szachach. Naszą szkołę reprezentowała 9-osobowa drużyna, w której oprócz doświadczonych zawodników jak: Szymon Wiśniewski(4 punkty), Mikołaj Chaszczewski(5 pkt.), Bartek Borowiec(3,5 pkt.) zadebiutowali nowi zawodnicy, którzy świetnie wypadli: Marcin Maj(4 pkt), Hubert Tomaszewicz(4 pkt), Jakub Tęcza(3 pkt), Julia Gruszecka(2.5 pkt), Patryk Przygocki(3 pkt), Dominik Morgaś(3 pkt). Gratulujemy i dopingujemy drużynę w listopadowym turnieju.
25 października 2016 r. w szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. Nasi najmłodsi uczniowie przedstawili program artystyczny, usłyszeliśmy także członków koła wokalnego. Zdjęcia
Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Portret Kubusia Puchatka". Konkurs ogłosiła biblioteka szkolna z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i 90. urodzin Kubusia Puchatka. Jury w składzie:
p. E. Balcewicz, A. Brasse, I. Kubów przyznało:
1. miejsce - Bartkowi Wawrzyniakowi z kl. II c
2. miejsce - Amelce Rudnikowicz z kl. II c
3. miejsce - Antkowi Szewczykowi z kl. II a
wyróżnienie - Kamili Korolik z kl. II c
wyróżnienie - Wojtkowi Szatkowskiemu z kl. II c.
Na konkurs wpłynęło 31 prac. Wszystkie można podziwiać na wystawie pokonkursowej na parterze szkoły oraz w bibliotece szkolnej. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do obejrzenia wystawy. Zdjęcia tu
Prezentujemy foto relację z akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W programie słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas trzecich oraz członkowie koła wokalnego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Zdjęcia
15 października 2016 r. uczniowie z młodzieżowej drużyny strażackiej działającej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Jasieniu uczestniczyli w wyjeździe do niemieckiej miejscowości Döbern, miasta partnerskiego Jasienia. Młodzież została zaproszona przez członków straży pożarnej z Döbern. Podczas pobytu uczniom zaprezentowano sprzęt ratowniczo-gaśniczy jakim posługuje się tamtejsza straż pożarna, wyświetlono film przedstawiający ćwiczenia, w których uczestniczyli niemieccy strażacy. Uczniowie zwiedzili jednostkę. W spotkaniu uczestniczyła tłumacz. Na zakończenie pobytu gospodarze zorganizowali przejazd samochodami strażackimi po okolicach Döbern. Wyjazd został zorganizowany dzięki staraniom burmistrza Jasienia Andrzeja Kamyszka oraz członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieniu. Zdjęcia tu