FERIE ZIMOWE
TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:
1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!
5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
6. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
7. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
8. W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!
9. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
10. Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!
11. Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.
12. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
13. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!
14. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!
15. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!
Uczniowie z klasy 3b zakończyli przygodę z modułem I ,,Lekturki spod chmurki". Czytali ,,Kapelusz Pani Wrony" , wykonali lekturniki oraz zaprojektowali piękne kapelusze dla pani wrony.
Wśród uczniów klas 2 i 3 odbył się konkurs na najpiękniejszy list do kolegi lub koleżanki. Uczniowie chętnie wzięli udział pisząc cudowne listy. Zwyciężył list uczennicy klasy 3b Marii Kluwak, która potrafiła w swoim liście odnieś się do obecnie panującej sytuacji związanej z Covid- 19. Gratulujemy!!!
Uczniowie z klasy 3b wykonali przepiękne dekoracje świąteczne oraz malowali wymarzony prezent.
Czuwaj!
Z ogromną radością informujemy, że Betlejemskie Światło Pokoju - Światło służby jest już wśród nas w Hufcu Żary i u nas w Jasieniu.
BŚP w dniu dzisiejszym tj. 18 XII 2020r. zostało przekazane przez harcerzy z Hufca Strzelce Krajeńskie w czasie nabożeństwa ekumenicznego, które odbyło się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.
Betlejemskie Światło Pokoju od dzisiejszego dnia, aż do Wigilii będzie dzięki pomocy harcerzy Chorągwi Ziemi Lubuskiej będzie przemieszczać się do kościołów w różnych miejscowościach.
W Jasieniu będzie można zabrać je do domu w Wigilię
tj. 24 XII 2020r. od godz. 12.00 do 13.30 z kościoła.
NIECH ŚWIATŁO Z BETLEJEM DA NAM NOWĄ NADZIEJĘ NA LEPSZE JUTRO!
Zapraszamy 1 WDH Bystrzaki
Na szkolnym korytarzu, jak co roku stanęła wielka choinka! Oprócz niej, w klasach i na korytarzu zauważyć można świąteczne dekoracje, dzięki którym już CZUĆ ŚWIĘTA!
Odkrywamy talenty naszych uczniów-dzisiaj prezentujemy prace Adrianny G. Prace zwracają uwagę swoją głębią koloru.
Jedną z aktywności, która od początku wymaga mądrego przewodnictwa rodziców, jest kontakt młodych ludzi z internetem. Kiedyś – nowe zjawisko, dziś – codzienność. Globalna sieć przynosi coraz większe możliwości rozwojowe, ale może też być źródłem sytuacji ryzykownych. Niepodważalnym faktem jest to, że rozwijanie kompetencji cyfrowych jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania we współczesnym świecie, ale nawet temu towarzyszy wiele dylematów, między innymi, w jaki sposób uchronić dziecko przed szkodliwymi i niebezpiecznymi treściami?
Pamiętaj!
Zadbaj o to, aby dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia nie miały kontaktu z urządzeniami ekranowymi, w tym z tabletami i smartfonami.
Pilnuj, aby starsze dzieci nie korzystały z urządzeń mobilnych codziennie.
Ustal dzień lub dni w tygodniu (np. weekend) bez urządzeń ekranowych.
Uwzględniaj – podczas udostępniania dzieciom w wieku 3–6 lat urządzeń dotykowych – indywidualny etap rozwoju tych młodych osób.
Umożliwiaj dzieciom korzystanie tylko ze sprawdzonych i dostosowanych do ich wieku treści. Monitoruj aplikacje i materiały, do których mają dostęp zarówno w domu, jak i poza nim (np. podczas zabaw z rówieśnikami).
Sprawdzaj aplikację, zanim pokażesz ją dziecku.
Towarzysz dzieciom podczas korzystania z mediów elektronicznych.
Tłumacz, co się dzieje na ekranie urządzenia, a także wskazuj związek między treściami obecnymi w mediach a rzeczywistością.
Unikaj prezentowania dzieciom treści, w których akcja toczy się bardzo szybko. Zadbaj o to, aby chronić dzieci przed obrazami zawierającymi zbyt wiele migoczących i jaskrawych elementów. Nie są one bowiem dostosowane do etapu rozwoju dzieci i ich możliwości percepcyjnych.
Pamiętaj o tym, aby nie udostępniać dzieciom urządzeń mobilnych minimum godzinę przed snem. Promieniowanie emitowane przez ekrany sprzętów elektronicznych (zwłaszcza tabletów i smartfonów) źle wpływa na zasypianie i jakość snu. Dziecięca sypialnia powinna być strefą bez elektroniki.
Pamiętaj, aby wyłączać urządzenia ekranowe, kiedy są nieużywane.
Nie należy traktować możliwości korzystania z urządzeń mobilnych jako nagrody, a zakazu ich używania – jako kary. W opinii dzieci taka postawa zwiększa atrakcyjność tych urządzeń i wzmacnia przywiązanie do nich.
Nie powinno się także wykorzystywać mediów elektronicznych do uspokajania maluchów, ponieważ może to negatywnie wpływać na zdolność opanowywania przez nie swoich emocji.
Nie używaj urządzeń mobilnych do motywowania dzieci (np. podczas jedzenia lub wykonywania jakichś zadań).
Materiał przygotowany na podstawie Kompendium dla rodziców i profesjonalistów, Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online.
Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce "Bezpieczeństwo w sieci".
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko podczas nauki zdalnej miało swojego pluszowego przyjaciela.
Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.
Każdego roku 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje. To dzień, w którym chcemy podziękować wszystkim naszym wolontariuszom za poświęcony czas i trud w codziennych działaniach na rzecz lepszego świata.
Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.
Barbórka - Dzień Górnika - tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. Te i inne ciekawostki usłyszały dzieci podczas zajęć zdalnych dotyczących święta Barbórki. Uczniowie klasy 3 b poznali symbolikę czapki górnika a nawet samodzielnie wykonywały taką czapkę. Było ciekawie i twórczo.
Uczniowie klasy 3a- drzewa genealogiczne ,,Moja rodzina''.