Nawigacja

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29 września obchodzimy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć. Głośne czytanie jest motywem przewodnim dzisiejszej uroczystości, jest też wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

  • .

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny,, Czytam z klasą lekturki spod chmurki''.

    Uczniowie klas 1-3 w tym roku szkolnym realizują IV edycję projektu czytelniczego ,,Podróżowanie przez czytanie''.

  • Witamy JESIEŃ

    W radosnych nastrojach uczniowie  klasy 3a  obchodzili Pierwszy Dzień Jesieni. Słuchając utworu A.Vivaldiego ,,Cztery pory roku.Jesień''  opowiadali o swoich uczuciach oraz wykonali kolorowe obrazy drzew.

  • Kolorowa jesień

    23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Uczniowie klasy 2B przyszli do szkoły ubrani w barwy jesieni oraz przygotowali sałatkę owocowo-warzywną i szaszłyki owocowe. 

    Przy wspólnej pracy, śpiewali piosenkę ,,Kolorowa jesień" i degustowali przygotowane potrawy z darów jesieni.

  • Laboratoria Przyszłości

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
    w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone
    w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich  talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

    W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza otrzymała 111.000 zł dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

    Pomoce_zakupione_przez_Szkole_Podstawowa.docx​​​​​​​

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

    1 września 2022 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Podczas apelu odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na ucznia naszej szkoły oraz losowanie wychowawców klas pierwszych. Tego dnia obchodziliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w centrum pamięci.  

    Link do zdjęć poniżej. 

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/23

    1 września o godz. 8. 15 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23, na placu przed szkołą,  ul. M. Konopnickiej 10. 

    Msza Św. z okazji nowego roku szkolnego dla chętnych uczniów odbędzie się o godz. 7.30

    Po apelu wszyscy uczniowie przechodzą z wychowawcami do klas. Klasy I - III po spotkaniu z wychowawcami idą do domu.Wychowawcy klas IV - VIII zapewniają opiekę uczniom  (zajęcia integracyjne),do momentu  przejścia pod pomnik przy cmentarzu o godz. 10.15 - na uroczystości związane z wybuchem II wojny światowej.

  • Wykaz uczniów klas I w roku 2022/23

  • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

    24 czerwca ostatni raz w tym roku szkolnym spotkaliśmy się murach szkoły. Nagrody za osiągniecia w nauce otrzymali wyróżnieni uczniowie z klas 1 – 7. Gratulacje uczniom w okolicznościowych wystąpieniach złożyli: Dyrektor Szkoły Bogumiła Gudzowska, Burmistrz Miasta Jasienia Andrzej Kamyszek, Przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu Danuta Rudnikowicz, Przewodniczący Rady Rodziców Marek Rudnikowicz. Wychowawcy klas trzecich wraz z dyrektorem podziękowali rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Podczas apelu pożegnano odchodzących na emeryturę pracowników szkoły: Panią Jolantę Michajluk, Danutę Krzywokulską, Alinę Medekszę i Pana Juliana Kieliszka. Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia 1 września.

  • Wakacje!!!

    Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł długo wyczekiwany przez Was czas zasłużonego odpoczynku – czas wakacji. Dziękując za Wasz wysiłek i włożony w naukę trud, pragniemy Wam życzyć, aby zbliżające się wakacje były dla Was czasem odpoczynku, radości i beztroski. Wspaniałej zabawy i samych radosnych chwil!

    Życzą Dyrekcja Szkoły i Nauczyciele!

  • Pożegnanie ósmoklasistów

    23 czerwca 2022 r. pożegnaliśmy ósmoklasistów. Nasi absolwenci przedstawili program artystyczny. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Andrzej Kamyszek wręczył stypendia uczniom wyróżniającym się w nauce i reprezentującym szkołę w konkursach. Nagrodzono również uczniów za wolontariat, działalność w ZHP i reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenie w nowych szkołach.

     

  • Konkurs matematyczny ,,Leon''

    Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu  Matematycznego z klasy 1a wraz z laureatką Emilką Janiak.Gratulacje dla Emilki.

  • Rozgrywki szachowe w plenerze-Dzień Pustej Klasy

  • Dzień Pustej Klasy- zabawy i nauka na Sali Zabaw

  • WYWIADY

    W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, chętni uczniowie mieli przeprowadzić wywiad z strażakiem, policjantem lub ratownikiem medycznym (do wyboru). Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

    Wywiad ze strażakiem przeprowadzony przez Zuzę J.: 1. Co zainspirowało Pana do zawodu strażaka. Chęć ratowania ludzi i pomaganie, za dziecka każdego chłopca marzeniem było zostanie strażakiem lub policjantem. 2. Jakie są codzienne obowiązki strażaka? Przyjście na swoją służbę, sprawdzenie pojazdów czy są sprawne, uczestniczenie w codziennych szkoleniach i w razie zgłoszenia zgaszenie pożaru itp. 3. Kiedy został Pan strażakiem? Ponad 26 lat temu. 4. Ile mniej więcej zgłoszeń ma straż pożarna w ciągu miesiąca? Nie jest to stabilna liczba czasem może być to 25 a czasem nawet 100 w przypadku np. wichur 5. Ile z tych jest fałszywych? Bardzo mało, takie zgłoszenia to takie, że ktoś coś widział ale nie do końca lub żarty, teraz już nie ma takich zgłoszeń bo są za to kary pieniężne i problemy prawne. 6. Jakie są najczęstsze przyczyny pożarów? Nie uwaga osób dorosłych przede wszystkim. 7. Jak wyglądała najtrudniejsza akcja, w której brał Pan udział i czego dotyczyła? Ostatnio mieliśmy taki pożar, że przed sobą mieliśmy ścianę ognia i mnóstwo dymu, naprawdę trudno było się tam przedostać, nawet nie widzieliśmy gdzie są nasze samochody. 8. Czy często podczas akcji ratunkowych zostajecie ranni? Jest bardzo mało takich przypadków. Mamy bardzo dobre stroje, które ochraniają nas przed ogniem. Jak już to jest to jakieś skręcenie kostki.

     

    Wywiad z policjantem przeprowadziła Julia B.: 1.Ile lat służy Pan w Polskiej policji? W Polskiej policji służę już prawie 15 lat. 2.Czy zawsze chciał być pan policjantem? Bycie policjantem marzyło mi się od zawsze 3.Co wpłynęło na pańską decyzję o podjęciu pracy w policji? Na tą decyzje wpłynęły głównie marzenia z dzieciństwa ale również wzór który został mi podstawiony, czyli mój dziadek który również był policjantem. 4.Jaką akcję zapamięta pan na zawsze? Każda akcja jest niepowtarzalna, inna. Nie ma po prostu takich samych sytuacji, są tylko identyczne. Aczkolwiek najbardziej zapamiętuje się akcje o przemocy w rodzinie. 5.Czy była taka sytuacja w której wystąpiło zagrożenie pańskiego życia? Pracuję jako policjant, oczywiście że takie zagrożenia wystąpiły 6. Czy w czasie ciężkich akcji jest łatwo szybko podjąć decyzję która może świadczyć o czyimś zdrowiu lub nawet życiu? Gdy posiada się już wyrobiony instynkt samozachowawczy, podejmowanie takich decyzji przychodzi z łatwością.

     

    Wywiad ze strażakiem przeprowadziła Oliwia W. 1.Kto może zostać strażakiem? Strażakiem może zostać każdy kto jest sprawny, wysportowany, odważny i potrafi nieść pomoc innym ludziom. 2. Co cechuje dobrego strażaka? Odwaga, zdolność do poświęceń, wytrwałość oraz umiejętność działania w trudnych warunkach. Oprócz tego dbałość o prezencję, umiejętność i chęć udzielania pomocy znajdującym się w potrzebie. 3. Co jest trudne w pracy strażaka? Oglądanie krzywdy ludzkiej, jaką doznają podczas różnych sytuacji np. pożary domów, wypadki drogowe itd. 4. Czy w trakcie pracy trzeba się szkolić? Tak, w ciągu całego okresu pracy strażacy przechodzą różnego rodzaju szkolenia, muszą zaliczać testy sprawnościowe i wiedzy. 5. Czy zdarzają się fałszywe alarmy? Jakie konsekwencje spotykają osoby, które takie fałszywe alarmy zgłaszają? Tak zdążają się takie alarmy, osoby te ponoszą odpowiedzialność karno-finansową za nieuzasadnione wezwanie straży. 6. W jakich akcjach oprócz gaszenia pożarów uczestniczy straż pożarna? Usuwanie szkód po powodziach, wichurach, akcje poszukiwawczo-ratownicze, usuwanie zanieczyszczeń chemicznych z dróg. 7. Ile zajmuje przygotowanie się do akcji? Od alarmu około 60 sekund, ponieważ strażacy są w ciągłej gotowości. 8. Jakie są codzienne obowiązki strażaka? Przygotowanie sprzętu do wyjazdu, porządki w remizie, szkolenia. 9. Co zainspirowało Pana do wykonywania zawodu strażaka? Chęć niesienia pomocy innym

     

    Wywiad ze strażakiem przeprowadzony przez Julię G. Czy praca w straży pożarnej jest trudna? -Wiadomo, że są jakieś trudności, ale w ogólnym rozrachunku mogę powiedzieć, że nie jest trudna. Każdy zawód ma swoje plusy i minusy, ale godząc się na taką pracę wiedziałam, że nie będzie łatwo. Cały czas trzeba się szkolić, żeby rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Jak przygotowywała się pani do zawodu strażaka? -U mnie zaczęło się to od Ochotniczej straży pożarnej, później zdecydowałam się iść do Szkoły Głównej Służby Ratowniczej w Warszawie. Następnie chciałabym pójść po skończeniu tej Szkoły w zawód strażaka, już tak zawodowo i dodatkowo jeszcze zahaczyć o Szkołę Aspirantów w Poznaniu. Skąd pomysł na taki zawód, a nie inny? - Pomysł narodził się przypadkowo. Nikt wcześniej z rodziny, ani ze znajomych nie był w straży pożarnej, ale raz znajomy wspomniał, że może spróbowałabym swoich sił w Straży Ochotniczej i tak naprawdę od tego się zaczęło. Wtedy też wspomniał o Szkole w Warszawie, do której ostatecznie poszłam. Czy brała Pani udział w jakiejś akcji, jeśli tak czy mogłaby pani nam o niej opowiedzieć? - Tak, brałam udział w wielu akcjach. Od 5 lat czynnie uczestniczę w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W ciągu roku jest około kilkadziesiąt akcji, w których biorę udział. Jedna z akcji, która najbardziej zapadła mi w pamięci to ta akcja, gdzie zginęła jedna osoba. Był to pożar starego EUROKESZU w Żarach na ulicy Zielonogórskiej. Już po akcji gaśniczej, gdzie budynek był już oddymiony znaleźliśmy nieżywą osobę. Była to pani, która była bezdomna i tam spała. Wcześniej próbowaliśmy kogoś znaleźć, ale warunki nam na to nie pozwalały. Czy nie boi się pani o własne zdrowie i życie? - Odpowiednie wyszkolenie i badania daje mi ten komfort, że jednak wiem co robię, jakie zagrożenia mogą na mnie czyhać w danej sytuacji i jak się zachować. Wiadomo, że są takie myśli z tyłu głowy, że może coś się wydarzyć, ale tak jak powiedziałam wcześniej odpowiednie wyszkolenie to podstawa do tego, aby wiedzieć co robić. Jakie są najczęstsze przyczyny pożarów? -Przede wszystkim nieuwaga ludzi, którzy często zapominają coś wyłączyć i później dochodzi do np. Zaczadzenia. Częstą przyczyną jest też wyrzucanie śmieci lub niedopałków. Warto też wspomnieć o podpalaczach, którzy też chodzą i notorycznie coś podpalają. Co uważa Pani za najfajniejsze w byciu strażakiem? - Przede wszystkim różnorodność akcji, które dzielą się na główne, czyli na przykład pożary i na miejscowe, czyli na przykład poszukiwania. Współpraca z osobami, z którymi pracuje podczas zdarzeń. Bardzo fajna jest też pomoc innym ludziom. Spotykamy się w wielu przypadkach z takim miłym aktem wdzięczności. Jest to z jednej strony dość ciekawy zawód.

     

  • Konkurs fotograficzny 3xF

    W dniach 1-3 06.2022 odbył się konkurs fotograficzny 3xF Fauna, Flora i Fungi przygotowany przez Uniwersytet Młodego Odkrywcy w Olsztynie. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na kółko biologiczne podjęli się tego zadania i wysłali kilka swoich prac. 9 06. ogłoszono wyniki i okazało się, że 1 ms-ce zajął Sebastian Ż z kl 8b w kategorii Flora, a wyróżnienie przypadło Maciejowi G z kl 6a. Wszystkim uczniom biorącym udział gratulujemy. Opiekun B. Krzywiecka

  • Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce

    Dnia 2.06.2022 odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Najlepiej spisał się Jakub K zajmując 2 miejsce w skoku wzwyż i 3 w biegu na 300 m. Na 6 miejscu uplasowała się Idą P w biegu na 1000 m i Kacper B na 2000 m. 7 pozycję zajęła Natalia B w biegu na 600m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy

  • Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Dzieci Starsze

    Dnia 8.06.2022 w Międzyrzeczu odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Dzieci w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Najlepiej z naszych uczniów spisała się Lena P w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 41m i zajmując 1 miesjce również Szymon K zajmując 3 miejsce w biegu sprinterskim na 60m i 3 w biegu sztafetowym 4x100 m. W sztafecie naszą szkołę reprezentowali: Marcel S, Bohdan T, Antoni Sz, Grzegorz M, Szymon K.Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Opiekunami byli Marcin Stankiewicz i Beata Korecka.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieniu Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
    ul. M. Konopnickiej 10
    68-320 Jasień
    woj. lubuskie
  • 068 3710930

Galeria zdjęć