News

Photogallery

 • Turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców klas 7,8 i 3 Gim.
  24.10.2018

  22 i 23 października 2018 r. odbyły się szkolne turnieje w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców klas 7,8 i 3 Gim. Wśród dziewcząt triumfowała Oliwia Krzywiecka, przed Oliwią Sierachan i Olą Golarowską. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Dawid Guszpit, drugie Kornel Słomkowski, a trzecie Mikołaj Kluwak. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, a wszyscy zawodnicy słodkie upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!! Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w zawodach powiatowych w Olbrachtowie.
  25 października 2018 r. odbył się finał zawodów powiatowych w tenisie stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Krzywiecka, Oliwia Sierachan oraz Ola Golarowska spisała się znakomicie zajmując 1 miejsce i awansując do zawód rejonowych. Chłopcy Dawid Guszpit oraz Kornel Słomkowski zajęli 4 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Autor: Beata Krzywiecka.

 • XIX edycja turnieju z podwórka na stadion o "Puchar Tymbarka"
  14.11.2018

   W środę (31.10) w Jasieniu odbył się etap powiatowy XIX   edycji turnieju  z  podwórka na stadion o  "Puchar Tymbarka". W rywalizacji sportowej uczestniczyły dzieci z miejscowych szkół i klubów.
  - Turniej w kategorii wiekowej do lat 12 wygrała drużyna MUKS Hattrick Lubsko, przed SP w Nowych Czaplach, ZSP w Lipinkach Łużyckich  oraz ZSP Jasień poinformował główny organizator    Marcin Stankiewicz nauczyciel w SP Jasień.

  W kategorii do lat 8 i 10 reprezentacja naszej szkoły awansowała do finałów wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę w Gorzowie Wielkopolskim.

 • Konkurs piosenki patriotycznej

  Konkurs piosenki patriotycznej

  25 października 2018 r. w szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej, w którym udział wzięło 93 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza to przedszkolaki uczniowie szkół podstawowych do klasy III, grupa starsza to kl. od IV do VIII i III klasa gimnazjum. Jury pod przewodnictwem Mirosława Zycha, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.
  W grupie młodszej I miejsce zajęła Roksana Wąchała, II Kalina Mazur, III Zuzanna Gontko. Wyróżnienie otrzymała Kornelia Mazur i grupa "Muminków" z przedszkola w Jasieniu.
  W grupie starszej I miejsce zajął Błażej Wichrowski, II miejsce Klaudia Paprzycka, III miejsce Julia Gruszecka. Wyróżnienie otrzymała Paulina Tęcza, a nagrodę specjalną jury Sebastian Żuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu.    Zdjęcia 

 • Myślę EKOlogicznie

  Myślę EKOlogicznie

  31 października 2018 r. pracownicy urzędu miasta wraz z burmistrzem Andrzejem Kamyszkiem dokonali podsumowania konkursu „Myślę EKOlogicznie – środowiska nie truję” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

  Wyniki:

  Klasy I-III:
  1 miejsce – klasa I i II (Wicina)
  2 miejsce – klasa III (Wicina) oraz klasa IIa (Jasień)
  Klasy IV-VI:
  1 miejsce – klasa IVb (Jasień)
  2 miejsce – klasa Vc (Jasień)
  Klasy VII, VIII oraz Gimnazjum:
  1 miejsce – klasa VIIa
  2 miejsce – klasa IIIa Gimnazjum

  Najlepszy plakat „Jak dbać o środowisko” – Wicina klasa I,
  Najlepsze sprawozdanie o ilości produkowanych odpadów w gospodarstwach domowych – Jasień klasa Ia
  Najlepszy plakat „Dlaczego warto segregować odpady” – Jasień klasa IVb
  Najlepsza gra planszowa – klasa Vc

  Wymienione klasy uczestniczyły w wycieczce do zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie oraz do Parku Krajobrazowego w Łęknicy. Uczniowie biorący udział w konkursie i zwycięskie klasy otrzymały nagrody rzeczowe.   Zdjęcia 

 • Lekcja obywatelska

  Lekcja obywatelska

  29.10.2018 uczniowie klas VIII wzięli udział w warsztatach "Lekcja Obywatelska" przygotowanych przez aktorów Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Uczniowie wysłuchali tekstów związanych z wolnością i drogami prowadzącymi do niej. Następnie w grupach pracowali nad zadanym problemem. Na końcu odbyła się dyskusja na temat "Czy czujesz się wolnym obywatelem "   Zdjęcia 

 • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  16 października 2018 r. w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, uczniowie naszej szkoły, wspólnie z całą Polską, przystąpili do akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. W akcji uczestniczyli uczniowie, którzy w ubiegłym roku zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzonego przez Fundację WOŚP. IV a: Michał Warycha, Edyta Stackiewicz, Gabriela Rudzińska, Emilia Byczko, Paulina Tatara, Viktoria Jasion, Adam Michałowski, Antoni Szewczyk, Dominika Łaszuk, Martyna Ambroziak, Mateusz Trawiński, Piotr Miciak i Grzegorz Lipnicki. IV b: Lena Krukar, Olivia Klasa, Julia Twarkiewicz, Charlotta Myszkiewicz, Miłosz Skrzypa, Aleksandra Kichard, Zofia Bar, Wiktoria Zapotoczna, Milena Szakoła, Allan Górecki, Michał Kluwak i Szymon Koryzna Naszych "młodych ratowników" czynnie wspierali dorośli: Pan Paweł Gudzowski, który czuwał również nad dokumentowaniem przebiegu wydarzenia, Pani Elżbieta Sobkowiak organizatorka akcji oraz zaproszony gość Pan Mateusz Karolczak - ratownik medyczny, który udzielił fachowych wskazówek z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wspólnie z Panią Elą monitorował poprawność wykonywanych czynności. Nieprzerwanie, przez 30 minut, udało nam się wykonywać czynności ratownicze na czterech fantomach. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie niezmiernie szczęśliwi, że wytrwaliśmy do końca akcji, która w całej Polsce zakończyła się o godzinie 12.30 Teraz trzymamy kciuki, za pobicie rekordu z lat poprzednich. W najbliższym czasie, po podliczeniu liczby uczestników, informacja ukaże się na stronie Fundacji WOŚP. W sytuacji zagrożenia Ty też możesz pomóc :) Pamiętaj !!! 30 uciśnięć i 2 wdechy !!! Wszystkim biorącym udział w akcji gratuluję i serdecznie dziękuję. Elżbieta Sobkowiak #pierwszapomoc #uczymyratowac      Zdjęcia 

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 
  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Andrzej Kamyszek, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Walczak, Przewodniczący Rady Rodziców Marek Rudnikowicz, pracownicy ZSP w Jasieniu, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice naszych uczniów oraz przedstawicielki sześciu państw: Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Hiszpanii i Grecji, które odwiedziły Jasień w ramach programu Erasmus+. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi zostali nagrodzeni – nagrodami Burmistrza i Dyrektora ZSP. 
  Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Regina Kujawska – Hałasa wręczyła upominki pracownikom obchodzącym jubileusze pracy zawodowej.
  Program przygotowali uczniowie klas 3a i 2a wraz z wychowawczyniami: Mariolą Michniewską i Elżbietą Stogą oraz członkowie koła wokalnego. Nad oprawą muzyczną czuwała Maria Michajluk. 
  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.    Zdjęcia 

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE

  WARSZTATY EKOLOGICZNE

  10.10.2018 r.  przedstawiciele ZZO z Marszowa przeprowadzili w naszej szkole  warsztaty ekologiczne.  Uczniowie poznawali zasady prawidłowej segregacji odpadów, pogłębiali wiedzę  z zakresu bioodpadów, dowiedzieli się  na czym polega działalność ZZO Marszów, mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując różnego rodzaju zadania. Głównym celem warsztatów było kształtowanie przekonania, że najlepszymi metodami rozwiązania problemu odpadów jest zmniejszanie ilości odpadów powstających w gospodarstwach domowych oraz ich segregacja, recykling i kompostowanie. Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Jasieniu, Przedsiębiorstwu Usług Miejskich w Gubinie ora przedstawicielom ZZO z Marszowa za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów.

  ZDJĘCIA

 • Czwarta Akademia Twórczego Myślenia

  Czwarta Akademia Twórczego Myślenia

  28 września 2018 r. już po raz czwarty w Parku Miejskim w Jasieniu odbyły się warsztaty „Akademia Twórczego Myślenia. Detektywi wiedzy”. W tym roku uczestniczyli w niej uczniowie klasy II a, II b oraz III a szkoły podstawowej. Dzieciaki mogły, biegając po parku, zaobserwować, a następnie przeprowadzić kilka doświadczeń. Obserwowały co się stanie, gdy zanurzona w wodzie świeczka przykryta słoikiem zgaśnie; co z balonem zrobi gorąca szklanka polana zimną wodą; jak zareaguje krąg połączonych ze sobą balonów na strumień gorącego powietrza z… suszarki (!) oraz jaki dźwięk wyda nadmuchany balon z ukrytą w środku nakrętką, monetą… lub czymkolwiek tylko wymyślą :) Na koniec zrobiły własne, brokatowe slimy ;-)

  Wspierani byliśmy przez Stowarzyszenie „Jasieniaki”, Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Lubsku oraz Urząd Miejski w Jasieniu.

  Scenariusz został napisany przez psychologa szkolnego p. Monikę Bala- Mikołajewską. Przygotowane zostały cztery stanowiska, których opiekunkami były: p. Beata Kwaśniewska, p. Monika Bala- Mikołajewska, p. Małgorzata Wójtowicz oraz p. Agnieszka Daniłkiewicz. Wspomagali nas również uczniowie z grupy „Jowisz” (Julia Prodyus, Zuzia Janiak, Sebastian Żuk, Cyprian Adamczewski, Szymon Mierzwiak, Maks Mikołajewski, Gabriel Sidorowicz oraz Dominika Mekwińska).   Zdjęcia 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  1 października 2018 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum. Najwięcej głosów zdobył Sebastian Żuk , który został Przewodniczącym do spraw klas 4-6 oraz Roksana Sierachan, która została Przewodniczącą do spraw klas 7-8 i 3 gimnazjum. Do Zarządu Głównego weszli również: Marcin Adoliński, Alicja Siwak, Szymon Wiśniewski i Adrianna Gorczyca. Gratulujemy !!!

  ZDJĘCIA

 • Wycieczka klas 4

  Wycieczka klas 4

  28 września klasy IV wraz z wychowawcami z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej po ulicach Jasienia. Przewodnikiem był Pan Z. Kasprzak- regionalista, znawca historii naszego regionu i człowiek dusza. Z zamiłowanie opowiedział nam ciekawe historie dotyczące naszego miasta. Dowiedzieliśmy się m.in., że Jasień, jako jedno z 3 miast w Polsce, zbudowany jest na planie trójkąta. Natomiast legenda o żelazny diable sprawiła, że przeszły nam dreszcze po plecach Historia naszego miasta jest tak ciekawa, że warto ją poznać.

  zdjęcia

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

  zdjęcia

 • Wycieczka rowerowa nr 3

  Wycieczka rowerowa nr 3
  29.09.2018

  W sobotę 29 września odbyła się trzecia w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa, tym razem trasa wiodła przez: Lisią Górę, Jasionną, Jurzyn, Grabów, Matuszowice, Pietrzyków, Jaryszów, Golin i Jabłoniec.   Zdjęcia 

 • OGNISKA KLASOWE

  OGNISKA KLASOWE

  We wrześniu, jak co roku, odbyły się klasowe ogniska. Spotkania przy ognisku integrują dzieci, rodziców i nauczycieli. Zawsze jest dobra zabawa, aktywnie spędzony czas i dobre jedzenie.

  zdjęcia: klasa 4b  klasa 7a  klasa 6a

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie
  07.09.2018

  Nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Akcję zapoczątkowano w 2012 roku, patronuje jej zawsze para prezydencka. Publiczne czytanie wybranego dzieła literackiego odbywa się w setkach miejscowości. Impreza ma na celu propagowanie czytelnictwa i polskiej kultury narodowej. W tym roku zaproponowano powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.    Zdjęcia 

 • Regulamin konkursu piosenki patriotycznej

 • Wycieczka rowerowa

  Wycieczka rowerowa

  W sobotę 8 września 2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa. Udaliśmy się na Plener Archeologiczny w Wicinie. Nasza trasa: Jasień, Bieszków, Roztoki, Guzów, Wicina, Jasień. Przejechaliśmy 17,33 km. W tym roku szkolnym planujemy przejechać 100 kilometrów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy uczniów na kolejne wyjazdy.  Zdjęcia 

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. W murach szkoły pierwszy raz pojawili się uczniowie, którzy będą uczęszczali do klas pierwszych. Gościliśmy przedstawicieli władz miasta, Rady Miejskiej, Rady Rodziców, pracowników urzędu miasta oraz rodziny naszych uczniów. Podczas apelu nastąpiło symboliczne otwarcie świetlicy „Tęcza”, która znalazła nową siedzibę w wyremontowanym budynku na terenie szkoły. Wszyscy pamiętamy o przypadającej 1 września 79 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, z tej okazji uczniowie uczestniczyli w akademii na terenie centrum pamięci.    Zdjęcia 

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018 r. o godzinie 8:00 w budynku szkoły przy ulicy M. Konopnickiej 10. Msza święta rozpocznie się o godz. 9:00.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
  ul. M. Konopnickiej 10
  68-320 Jasień
  woj. lubuskie
 • 068 3710930

Galeria zdjęć