Nawigacja

  • Matematyczne potyczki z tabliczką mnożenia w klasach trzecich.

  • Awans na zawody wojewódzkie -Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

    Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej zostały rozegrane 6 listopada w Bibliotece-Centrum Kultury w Lubsku.

     Awans na zawody wojewódzkie do Sulechowa wywalczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu. A oto szczegółowe wyniki, które podał sędzia główny zawodów Mariusz Kucharski.

    Igrzyska młodzieży (szkoły podstawowe, roczniki 2009-2010, klasy VII-VIII):

    1. SP-2 Lubsko (Aaron Czamański, Hubert Piwko, Miłosz Kielczyk, Gabriela Boranowska)

    2. SP Jasień

    Piotr Biernacki, Kamil Matrunionek, Maciej Stefanowicz, Gabriela Łukawska

    3. Społeczna SP Żary 4. NSP Mierków (Franciszek Milczanowski, Oskar Omylanowski, Lena Uliasz, Iga Dobrosiewicz).

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • .

  • .

  • .

  • .

  • Apel z okazji Święta Niepodległości

    Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

         Uczniowie klas trzecich przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów z klas 3a i 3b, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

     

  • NIECH ZAPŁONIE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

  • Grand Prix Szkół w szachach-BRAWO- WOJTEK I GABRYSIA

     

    W dniu 27 października odbył się w Lubskim Domu Kultury, długo wyczekiwany, inauguracyjny turniej z cyklu Grand-Prix Szkół na rok szkolny 2023/24. W zawodach wystartowało 48 zawodników z 5 szkół, którzy przez 7 rund rywalizowali o jak najlepsze zdobycze punktowe.

    W grupie młodszej (klasy I-III) dominował Wojtek Grybel. Zawodnik z Jasienia już w pierwszej rundzie odprawił z kwitkiem zeszłorocznego zwycięzcę tej grupy (Tomka Raszkiewicza), a z każdą kolejną powiększał swoją przewagę. Ostatecznie zdobył on 6,5 punkt.

    W walce o srebro decydowała punktacja pomocnicza, która premiowała Gabrysie Łukawską (SP Jasień) przed Leną Uiasz (NSP Mierków). Zeszłoroczne medalistki pokazały, że są w stanie skutecznie odeprzeć natarcie pretendentek i wypracować przewagę przed kolejnymi turniejami w cyklu. u mając aż 1,5 punktu przewagi nad kolejnym zawodnikiem w tabeli.

  • ,,Przerwa na czytanie''

    #laboratoriaprzyszłości

    Nasze działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości nie ustają w miejscu. Uczniowie aktywnie biorą udział w zajęciach, zdobywają nowe umiejętności, jak i realizują swoje pomysły. W październiku zostały zrealizowane zajęcia zarówno z drukarką 3D, sprzętem AGD, jak i audio wideo:-)

    Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

    Celem akcji jest: – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; – integracja środowiska lokalnego; – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; – wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi; – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  • Baśń o tolerancji

    Uczniowie klas I-III wybrali się do Lubskiego Domu Kultury na spektakl Teatru Profilaktycznego ALERT pt,,Shrek"- Baśń o tolerancji. Przedstawienie pokazało dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Jeśli nie będziemy lubili siebie, nie uda nam się polubić drugiego człowieka i otaczającego nas świata. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, pokazano, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi i bardziej tolerancyjni.

  • W Krainie Pani Muzyki

    Podczas koncertów ,,W Krainie Pani Muzyki'' Lubuskiego Biura Koncertowego uczniowie zapoznają się z różnorodnymi stylistycznie utworami muzycznymi, poznają bliżej instrumenty muzyczne, słuchają muzyki różnych kompozytorów, uczą się rozumieć muzyczny język, poznają różne nastroje i środki muzycznego wyrazu. Zapoznają się także z podstawowymi pojęciami muzycznymi, dowiadują się o pracy dyrygenta, kompozytora, budowniczego instrumentów. Pierwszy w tym roku szkolnym koncert edukacyjny podczas którego poznaliśmy instrument -dudy.

  • Powiatowe zawody w tenisie stołowym

    20 października 2023 r. w hali OSiR Lubsko odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.

    W kategorii Igrzyska Dzieci, rocznik 2011 i młodsi 1 miejsce zajęła nasza drużyna dziewcząt w składzie: Lena Puzio, Amelia Marecik, 3 miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Patryk Szewczyk, Tadeusz Szewczyk.

    W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej, rocznik 2009-2010 1 miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie Zofia Kamińska, Amelia Biczewska. Drużyna chłopców w składzie Kamil Matrunionek, Dominik Wasilewski również zajęła 1 miejsce.

    Zwycięzcy uzyskali prawo startu w zawodach za szczeblu wojewódzkim.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    13 października 2023 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia w szkole gościliśmy Burmistrza Andrzeja Kamyszka, Radnych Rady Miejskiej Zbigniewa Walczaka i Danutę Rudnikowicz, Przewodniczącego Rady Rodziców Marka Rudnikowicza oraz Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Joannę Stachowiak. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas piątych.

  • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

    Klasa 1b bierze udział w projekcie "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 4b

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 2a

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Bezpiecznie na drodze"

    Uczniowie klasy 1-3 wzięli udział w Ogólnopolski Projekcie Edukacyjnym ,,Bezpieczni na drodze" zorganizowanym przez Instytutu Wspierania Edukacji i Terapii w Warszawie. We wrześniu uczniowie pod opieką swoich wychowawców, uczyli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, poznawali numery alarmowe, oglądali filmy edukacyjne, wykonywali prace plastyczne, tworzyli gazetki i oczywiście wielokrotnie sprawdzali swoje umiejętności i zdobytą wiedzę w terenie.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książek.Patronką święta jest Janina Porazińska – autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

    Czytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie czytelnika – człowieka, który stale poszerza swą wiedzę i buduje mądrość. Czytanie pobudza wyobraźnię, poprawia pamięć, wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność wyrażania własnych myśli i poglądów.

  • .

    Hasło 30. Akcji „Sprzątanie świata łączy ludzi”, w pełni oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Dopóki na naszej Planecie będzie chociażby jeden śmieć, który trzeba będzie posprzątać, wierzymy, że nie zabraknie, tych, którzy to bezinteresownie uczynią.

     

    Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się do akcji i posprzątali teren wokół szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasieniu Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jasieniu
    ul. M. Konopnickiej 10
    68-320 Jasień
    woj. lubuskie
  • 068 3710930

Galeria zdjęć